Telewizyjny debiut "Brodaczy z Pabianic" w Familiadzie

Telewizyjny debiut "Brodaczy z Pabianic" w Familiadzie

Telewizyjna gra „Familiada”, popularne show emitowane na antenie TVP, gościła w jednym ze swoich odcinków zaskakujących uczestników, znanych jako „Brodacze z Pabianic”. Drużynę tworzyły między innymi takie osobowości jak Marek Gryglewski, pełniący funkcję wiceprezydenta, oraz Konrad Kubasiewicz, były bramkarz Włókniarza Pabianice. Niedzielne popołudnie 24 września o godzinie 14.00 było momentem, kiedy widzowie mogli zobaczyć ich telewizyjne wystąpienie.

„Brodacze z Pabianic” nie są jednak tylko grupą zapaleńców zabawy telewizyjnej. Są również bohaterami specjalnego kalendarza, który realizowali wcześniej. Celem tego przedsięwzięcia było zgromadzenie funduszy na działania charytatywne. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczono na cele dobroczynne, dając tym samym dowód na ich zaangażowanie społeczne.

Również w Familiadzie zamierzali potraktować ewentualną wygraną jako szansę na zrobienie czegoś dobrego dla innych. Jakiekolwiek środki finansowe, które mogliby zdobyć w programie, planowali przekazać na cele charytatywne.

Pomimo emisji odcinka na żywo, jest prawdopodobne, że zainteresowani będą mogli obejrzeć odcinek z udziałem Brodaczy z Pabianic także po jego pierwszej emisji w internecie.