Lech Wałęsa wkrótce pojawi się w Pabianicach

Lech Wałęsa wkrótce pojawi się w Pabianicach

Lech Wałęsa wkrótce pojawi się w Pabianicach

Lech Wałęsa ma się wkrótce pojawić w Pabianicach na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji. Spotkanie z byłym prezydentem poprowadzi aktor Maciej Stuhr, a myślą przewodnią spotkania będzie budowanie bohaterom pomników za życia. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 30 lipca o godzinie siedemnastej. Odbędzie się ono na Zielonych Błoniach (ul. Żeromskiego 17).

Wystąpienie prezydenta Lecha Wałęsy w Pabianicach

Lech Wałęsa pojawi się w Pabianicach w piątek 30 lipca. Miejsce spotkania to dawny Stadion Zjednoczonych przy ul. Żeromskiego 17 (dzisiaj Zielone Błonie). Wiemy, że będzie to otwarte spotkanie, a zatem będzie można byłemu prezydentowi zadać pytanie.

Lech Wałęsa jest do dzisiaj bardzo kontrowersyjną postacią. Ma na swoim koncie wiele zasług dla Polski, ale też pojawiło się wokół niego wiele kontrowersji. Do dzisiaj toczą się spory na temat jego domniemanej współpracy z komunistycznym Urzędem Bezpieczeństwa. Dla działaczy KOD-u jednak jest on przede wszystkim bohaterem, który odegrał kluczową rolę w walce z komuną, dlatego chętnie zapraszają go na swoje wydarzenia.

– To dla nas bardzo duży honor, że będziemy mogli gościć taką postać. Porozmawiamy z byłym prezydentem m.in. o jego pracy, poświęceniu, zapytamy, czy było warto i jak ocenia to, co dzieje się w kraju teraz. – mówi Janusz Nagiecki, przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji.

Komitet Obrony Demokracji. Kim są jego członkowie?

KOD czyli Komitet Obrony Demokracji to stowarzyszenie, które powstało po objęciu władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość. Jedną z ich głównych myśli jest to, że działania partii rządzącej są niedemokratyczne i prowadzą aktywizm, mający docelowo odebrać tej władzy poparcie obywateli i obalić ją. W stowarzyszeniu tym udzielało się kilka znanych osób ze świata polskiej kultury.

Znani ludzi działający w KOD-zie to między innymi Daniel Olbrychski czy Jerzy Stuhr. Skoro wspomnieliśmy o Jerzym Stuhrze, to warto też zwrócić uwagę na przedstawiciela młodszego pokolenia – Macieja Stuhra. Aktor ten również udziela się polityczne i okazuje otwartą niechęć partii rządzącej. Nie ma się więc co dziwić, że sympatyzuje z antyrządowymi grupami.