Marta Bączyk, starszy sierżant z pabianickiej policji, oddaje włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii

Marta Bączyk, starszy sierżant z pabianickiej policji, oddaje włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii

Starszy sierżant Marta Bączyk pełniąca obowiązki w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach podjęła decyzję o obcięciu swoich włosów. Celem było nie tylko zmiana fryzury, ale przede wszystkim wsparcie dla kobiet przechodzących przez trudny proces walki z chorobą nowotworową i poddających się chemioterapii.

Marta Bączyk jest osobą niezwykle zaangażowaną społecznie. Na co dzień pracuje jako profilaktyk społeczny w pabianickiej komendzie. W ramach swoich obowiązków propaguje zasady bezpieczeństwa i prowadzi działania profilaktyczne skierowane do różnych grup społeczeństwa – od najmłodszych, przez dorosłych, aż po seniorów.

Swoje zaangażowanie w sprawy społeczne Bączyk pokazała już kilka lat temu, kiedy korzystała z pomocy Fundacji Rak’n’Roll. Choroba nowotworowa dotknęła wtedy bliską jej osobę. Stało się to dla niej impulsem do zapuszczenia włosów, które po pewnym czasie mogłaby oddać na rzecz potrzebujących. Przed dwoma laty postanowiła wziąć udział w akcji „Daj Włos!”, a także w tym roku ma zamiar wspierać ten szczytny cel. Włosy, które zostaną oddane, muszą mieć co najmniej 35 centymetrów i posłużą do wytworzenia peruk.

Dołączenie do akcji jest proste – wystarczy odwiedzić salon fryzjerski, który współpracuje z Fundacją i oddać swoje włosy. Znaczenie tego gestu jest nieocenione – dzięki dobrze dobranym perukom kobiety po leczeniu onkologicznym mogą poczuć się pewniej i zdobyć dodatkową siłę do walki z rakiem. W związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem, który obchodzony jest dzisiaj, zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję. Taki prosty gest może dla nich znaczyć bardzo wiele.