Magdalena Hudzieczek-Cieślar, obywatelka Pabianic otrzymuje prestiżowe wyróżnienie

Magdalena Hudzieczek-Cieślar, obywatelka Pabianic otrzymuje prestiżowe wyróżnienie

Ceremonia wręczenia tytułu „Zasłużony dla Miasta Pabianic” odbyła się w niedzielę w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Piotra i Pawła. Tytuł ten jest przyznawany za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju miasta. Tym razem, dana cześć przypadła Magdalenie Hudzieczek-Cieślar. Wręczenie tytułu przeprowadzili wspólnie Prezydent Miasta Pabianic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

Choć Magdalena Hudzieczek-Cieślar nie urodziła się w Pabianicach, pochodzi z innego miasta, zdecydowała, że to właśnie tutaj chce prężnie działać. Od trzech dekad nieustannie angażuje się w różne inicjatywy na rzecz miasta, stając się honorowym obywatelem.

Swoją działalność skupiła głównie na organizacji wydarzeń o charakterze edukacyjnym i artystycznym. Te bezpłatne inicjatywy, które obejmują Pabianice, jak również cały powiat i region łódzki, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród wielu organizowanych przez nią wydarzeń, na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Muzyka Świata, którego jest pomysłodawczynią i główną organizatorką.