Mężczyzna zaatakował strażników miejskich

Mężczyzna zaatakował strażników miejskich

W wyniku incydentu, w którym 37-letni mężczyzna ugryzł strażnika miejskiego w palec, interweniowała policja. Mężczyzna został zatrzymany po tym incydencie. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 23 września, około godziny 19:00, kiedy strażnicy miejscy przybyli na parking przy ulicy Warszawskiej 3/5, gdzie mężczyzna leżał w stanie nietrzeźwości.

Podczas próby zabrania pijanego mężczyzny do ambulansu, zaatakował on jednego ze strażników miejskich, gryząc go w palce. W trakcie tego zdarzenia z kieszeni mężczyzny wysypały się dilerki zawierające susz i biały proszek – informują strażnicy miejscy.

Po otrzymaniu zgłoszenia, patrol policji przejął sytuację i po skonsultowaniu się z lekarzem pogotowia, mężczyzna został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań na ulicy Żeromskiego.

W konsekwencji tego zdarzenia, ugryziony strażnik został skierowany na badania toksykologiczne w Łodzi w celu sprawdzenia, czy nie doszło do zakażenia chorobami zakaźnymi. Na szczęście, wyniki badań były negatywne.

Mężczyzna teraz musi odpowiadać za posiadanie substancji narkotycznych oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w trakcie wykonywania przez niego swoich obowiązków służbowych.