WOŚP w Pabianicach – kolejny sukces

WOŚP w Pabianicach – kolejny sukces

WOŚP w Pabianicach – ile udało się zebrać?

WOŚP to akcja Jerzego Owsiaka, dzięki której co roku udaje się zdobyć naprawdę pokaźne kwoty. Akcja jest ogólnopolska, więc oczywiście biorą w niej udział także Pabianice. Ile tym razem udało się pabianickim wolontariuszom zebrać do puszek? W tym roku kwota wyniosła aż 200 656, co naprawdę robi wrażenie. Rekordu nie udało się pobić, ale nadal suma jest dość duża. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w dobie pandemii mniej osób wychodzi z domu i często unika się kontaktów międzyludzkich.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Pabianice

Oprócz pieniędzy zebranych w puszkach zalicza się również elektroniczna skarbonka WOŚP. Do tego należy dodać wszystkie licytacje z allegro.pl. Najwięcej pieniędzy trafiła do fundacji z licytacji koszulki ŁKS z podpisami całego zespołu. Wylicytowano ją za 960 zł. Drugi na podmium był zegar ścienny z motywem 29. finału WOŚP, który poszedł za cenę 810 zł. Na trzecim miejscu znalazł się obrazł pt. „kolorwe twarzy”, którego ostateczna cena wyniosła 720 zł.

WOŚP pomaga

Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, który wyniósł 293 976 tys. Mowa tu oczywiście o pieniądzach zgromadzonych w samych Pabianicach. W skali krajowej jest to o wiele więcej. Najwięcej pieniędzy udaje się zgromadzić w trakcie imprezy finałowej. W tym roku atrakcją specjalną było morsowanie. Ze względu na warunki sanitarne odbyło się ono w mniejszych grupach. Większość wydarzeń jednak odbyła się za pośrednictwem internetu.

Jerzy Owsiak – kontrowersje

Dzięki corocznym zbiórkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udaje się gromadzić fundusze na wspaniałe cele. Między innymi z uzyskanych środków udaje się kupować sprzęt do szpitali. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż wiele szpitali ma problem z okazaniem odpowiedniej opieki swoim pacjentom właśnie ze względu na brak porządnego sprzętu. Jerzy Owsiak ma również niemałe zasługi w kwestii wspierania finansowego chorych dzieci. Zdecydowanie taka działalność zasługuje na podziw i szacunek.

Jednak wobec Jerzego Owsiaka pojawia się wiele kontrowersji. Duża osób krytykuje jego działania o charakterze politycznym i angażowanie się w niektóre sprawy społeczne niezwiązane z bezpośrednio z jego fundacją. Między innymi poparł stowarzyszenie Strajk Kobiet, która postuluje o tzw. aborcję za życzenie. Takie zachowania mogą się nie podobać osobom, które wspierają WOŚP, jednocześnie mając inne poglądy od pana Owsiaka.

Na szczęście można oddzielić działalność charytatywną od kwestii poglądowych. Można więc nie popierać Strajku Kobiet albo mieć zupełnie inne poglądy polityczne od Jerzego Owsiaka, wspierając przy tym WOŚP. Jeśli jednak nadal mamy zastrzeżenia co do działania fundacji, to zawsze możemy wybrać inne charytatywne akcje, do których możemy dorzucić swoje trzy grosze. Możemy też oddać krew, która komuś innemu uratuje życie.