Aktualności z PabianicLokalne informacjeNews

Strażacy z Pabianic po bardzo pracowitej nocy

Strażacy z Pabianic mają za sobą ciężką noc

Strażacy z Pabianic mieli ostatnio pełne ręce roboty. Chodzi tutaj o noc z 20 na 21 marca 2021 r., kiedy pojawiło się kilka poważnych zgłoszeń. Jakie wyzwania mieli przed sobą? Przed północą ich pomoc była potrzebna, aby móc przetransportować pacjenta. Nie była to jedyna sytuacja, w której nie mogło się obyć bez interwencji straży pożarnej. Trzeba było również ugasić pożar, który miał miejsce w mieszkaniu przy ul. Pięknej.

Co się wydarzyło na ul. Spacerowej?

Tuż przed północą, a konkretnie o godzinie 23:36 otrzymano wezwanie. Otóż trzeba było pomóc przetransportować nieprzytomnego mężczyznę do karetki pogotowia. Nie było to łatwe, dlatego sam personel medyczny nie był w stanie sobie z tym poradzić. Potrzebna była więc pomoc Straży Pożarnej, która poradziła sobie świetnie. Na miejsce przybyło 7 strażaków, którzy pomogli przy transporcie. Poszkodowanego mężczyznę przewieziono bezpiecznie do Pabianickiego Centrum Medycznego.

Strażacy i pożar przy ul. Piękniej 4

Wszystko poszło sprawnie, ale pojawiło się kolejne wezwanie. Tym razem sprawa się okazała dużo poważniejsza, gdyż zapaliło się mieszkanie. Chodzi o mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym. Co ciekawe, okazuje się, że w tym mieszkaniu nikt nie mieszkał. Potrzebne były 4 zastępy straży, łącznie z wozem z drabiną. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Na szczęście 5 mieszkańców opuściło kamienice jeszcze zanim przyjechali strażacy. Reszta potrzebowała zorganizowanej ewakuacji, ale wszystko się udało.

Do ugaszenia pożaru użyto dwóch prądów wody w natarciu. Strażnicy mieli na sobie odpowiedni sprzęt, chroniący ich drogi oddechowej. Na koniec budynek trzeba było przewietrzyć, a po zakończeniu akcji mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań. Aspirant Mariusz Milczański informuje, że nie było żadnych przeciwwskazać co do powrotu do mieszkań.

Co wiemy o mieszkaniu, które się zapaliło? Otóż należało one do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, a jego powierzchnia to 20 metrów. Na szczęście żaden człowiek nie odniósł obrażeń, ale zakład musi zmierzyć się z poważnymi stratami. Udało się je oszacować na 30 tysięcy złoty. W całej akcji wzięło udział 12 ratowników. Dzięki takim sprawnym działaniom straży pożarnej, mieszkańcy Pabianic mogą czuć się bezpiecznie.

Powiązane teksty
AktualnościInfrastrukturaInwestycjeLokalne informacje

Pabianice dołączyły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie

Pabianice dołączyły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie Pabianice dołączyły…
Czytaj dalej
Aktualności z PabianicKryminalneLokalne informacjePabianice

Byłe dyrektorki przedszkola stają przed sądem

Byłe dyrektorki przedszkola stają przed sądem Przez siedem lat trwały procedury związane z…
Czytaj dalej
Lokalne informacjeNa drodzeNews

Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie

Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie Kobieta chciała popełnić samobójstwo w…
Czytaj dalej