Nowy punkt szczepień w Pabianicach już wkrótce

Nowy punkt szczepień w Pabianicach już wkrótce

Nowy punkt szczepień w Pabianicach

Nowy punkt szczepień w Pabianicach będzie miał miejsce w szkole na sali gimnastycznej. Decyzję na ten temat podjął już wojewoda. Wiemy więc, że oficjalnie mają się pojawić nowe punkty szczepień na terenie całego województwa. Oczywiście nie ominie to Pabianic, gdzie zaszczepić się będzie można w Szkole Podstawowej nr 16 a konkretnie na dużej sali gimnastycznej. Mają się tam znaleźć trzy stanowiska, które będą obsługiwali lekarze i pielęgniarki. Ten punkt szczepień ma – zgodnie z planem – wystartować 19 kwietnia. Wejść na salę będzie można od strony ul. Bocznej.

Nowy punkt szczepień z aprobatą prezydenta

Prezydent Pabianic, Grzegorz Mackieiwcz, informuje, że punkt szczepień będzie czynny między godziną 9.00 a 14.00. W tych godzinach pracownicy PCM mają szczepić co najmniej 300 osób dziennie. Brzmi bardzo obiecująco, a więc miejmy wszyscy nadzieję, że będzie to działać faktycznie aż tak sprawnie. Jeśli zaś chodzi o zapisy na szczepienia, to wszystko będzie się odbywać zgodnie z wytycznymi, które podało ministerstwo. Rocznik 1968 będzie mógł się szczepić od dnia 19.04, rocznik 1969 od dnia 20.04 a rocznik 1970 od dnia 22.04. Analogicznie więc dnia 23.04 będą mogły zapisać się osoby urodzone w roku 1972.

Szczepienia w Pabianicach

W tym momencie prowadzona jest rejestracja osób powyżej 60 roku życia. Rejestrować można się cały czas w tym samym trybie, tj. poprzez infolinię, e-rejestrację a także przez dowolny punkt szczepień. Można też stawić się osobiście w Szkole Podstawowej numer 16 od dnia 19 kwietnia. Informacje te pochodzą od Anety Klimek, rzeczniczki prezydenta.

W tym momencie w Pabianicach jest już kilka uruchomionych punktów szczepień. Między innymi jest to Pabianickie Centrum Medyczne przy ulicy Jana Pawła II 68. Z placówką tą można się skontaktować pod numerem telefonu 42 225-35-31. Oprócz tego możemy odwiedzić NZOZ Medicor-Med przy ul Warszawskiej 3/5 (tel. 42 215-42-98) a także Centrum Medyczne Scanmed przy ul. Mariańskiej 5a/1 (tel. 785-059-871). Zapisów na szczepienia mieszkańcy Pabianic mogą także dokonywać w DDJ-Med przy ul. Orla, co można uczynić telefonicznie pod numerem 42 215-14-35.

Co nowego w Pabianicach?

W Pabianicach ostatnio bardzo dużo się dzieje. Miasto musi radzić sobie z pandemią koronawirusa, co widzimy chociażby poprzez inicjatywy stawiania nowych punktów szczepień. Miasto jednak musi pamiętać o tym, że pandemia to nie wszystko, co na świecie się dzieje. Wciąż odbywa się wiele różnych wydarzeń oraz inicjatyw. Ostatnio pisaliśmy o sukcesie wolontariuszy WOŚP w Pabianicach, którzy zebrali naprawdę pokaźną sumkę. Przyczynili się w ten sposób do wsparcia dla szpitali i osób potrzebujących.

Inną ważna kwestią nie tylko w regionie ale także w całym kraju jest energetyka. Jedni są zwolennikami dalszego wydobywania węgla, inni zaś stawiają na odnawialne źródła energii. Ostatnio nawet prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz chwalił się swoimi panelami słonecznymi. Wierzy on, że faktycznie są one w stanie zdziałać cuda i pomóc zaoszczędzić energię.