Modernizacja i remont budynku szkoły muzycznej przy ulicy Grobelnej zakończone po dwóch i pół roku

Modernizacja i remont budynku szkoły muzycznej przy ulicy Grobelnej zakończone po dwóch i pół roku

Po trwających 30 miesięcy pracach modernizacyjnych i remontowych, budynek szkoły muzycznej usytuowany na ulicy Grobelnej w Pabianicach znów jest otwarty dla nauczycieli i uczniów. Prace, które miały potrwać zaledwie pół roku, przedłużyły się do dwóch i pół roku.

Uroczyste otwarcie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia odbyło się w środę, 29 maja. Gości witała przecięta wstęga, a pierwsze kroki w odnowionym budynku zostały postawione przy dźwiękach poloneza. Emocje towarzyszyły zarówno gościom, jak i uczestnikom ceremonii.

Ostatnie trzy lata były wyjątkowo wymagające dla grona pedagogicznego oraz uczniów tej placówki. W tym okresie szkoła prowadziła swoją działalność w bardzo utrudnionych warunkach. Część zajęć dydaktycznych realizowano w Szkole Podstawowej nr 15, gdzie przeniesiono również sekretariat, bibliotekę oraz księgowość szkoły muzycznej. Niemniej jednak większość zajęć odbywała się w Szkole Podstawowej w Bychlewie, która na czas remontu i modernizacji stała się tymczasowym domem dla młodych muzyków.

Dyrektor szkoły, Beata Kępińska, bez ogródek wyznała, że proces remontu był pełen niespodziewanych zawirowań i nieprzyjemnych niespodzianek. Jednakże, te przeciwności losu stały się ostatecznie dodatkową wartością dla całego przedsięwzięcia.