W Pabianicach zatrzymano pijanego kierowcę

W Pabianicach zatrzymano pijanego kierowcę

O godzinie 2 nad ranem, w Pabianicach, patrol miejski zauważył podejrzanie zachowujących się mężczyzn na motorowerze. Dwóch mężczyzn, widząc radiowóz, wjechało na chodnik. Policja postanowiła jednak zareagować i niezwłocznie przystąpiła do kontroli dwóch podróżujących. Zgodnie z procedurą, przeprowadzono kontrolę trzeźwości operatora skutera. Wynik badania alkomatem przekroczył 1,5 promila alkoholu we krwi kierującego, co jest wynikiem znacznie wyższym niż dopuszczalne prawo.

Co więcej, okazało się, że mężczyzna prowadzący skuter – lat 24 – nie miał uprawnień do jazdy pojazdami mechanicznymi. Aby skomplikować sytuację, 33-letni pasażer, który towarzyszył mu na skuterze, był osobą poszukiwaną przez prawo do odbycia kary więzienia. W trakcie wyszukiwania mężczyzny znaleziono pakunek zawierający białą substancję o charakterystyce kryształowej. Mimo początkowych zaprzeczeń, że jest to żwirek dla kotów, wstępne testy wykazały, że substancja była metamfetaminą – narkotykiem.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i teraz czekają na rozprawę sądową. Kierowca skutera, który naruszył prawo jazdy pod wpływem alkoholu i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, może otrzymać karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Jego pasażer, poszukiwany przez policję, także stawi się przed sądem i za posiadanie narkotyków grozi mu kara do trzech lat więzienia. Informacje te potwierdziła Komenda Miejska Policji w Pabianicach.