Internetowy handel skradzionymi rękawiczkami medycznymi: straty szacowane na ponad 27.000 złotych

Internetowy handel skradzionymi rękawiczkami medycznymi: straty szacowane na ponad 27.000 złotych

Do incydentu doszło w jednej z placówek medycznych w Pabianicach, a o sprawie lawinowo rozwijającego się przestępstwa powiadomiono lokalne siły policyjne 17 kwietnia. W wyniku tego czynu, magazyn placówki medycznej został pozbawiony aż 3.020 kartonów, które razem zawierały około 151.000 par nitrylowych rękawiczek medycznych. Zgłaszający przestępstwo oszacował straty, jakie placówka poniosła w wyniku tego działania, na ponad 27.000 złotych.

Przebiegłe śledztwo doprowadziło do odkrycia, że część skradzionych towarów znalazła swoje miejsce na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Kiedy to zostało odkryte, policjanci bez trudu zidentyfikowali osobę odpowiedzialną za sprzedaż owych przedmiotów, które nie należały do niej. Okazało się, że handlem tym zajmuje się 35-letni mężczyzna z Łodzi, który został następnie zatrzymany pod zarzutem paserstwa – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ale to jeszcze nie koniec sprawy. Funkcjonariusze odnaleźli również osobę odpowiedzialną za samą kradzież – 34-letniego mieszkańca Łasku.