Obchody Święta Pracy i 20-lecia Polski w UE: rajd rowerowy i konkurs wiedzy organizowany przez Nową Lewicę

Obchody Święta Pracy i 20-lecia Polski w UE: rajd rowerowy i konkurs wiedzy organizowany przez Nową Lewicę

Aleksandra Stasiak, z ramienia Nowej Lewicy, serdecznie zachęca mieszkańców do uczestnictwa w miejskich obchodach z okazji Święta Pracy 1 maja. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ jednocześnie świętujemy dwudziestą rocznicę przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

Uroczystości rozpoczną się symbolicznym gestem złożenia kwiatów pod pomnikiem PPR. Następnie, w programie znajduje się tradycyjny rajd rowerowy, który zyskuje na znaczeniu w kontekście dwudziestolecia członkostwa Polski w strukturach unijnych.

Zgodnie z zapowiedziami Aleksandry Stasiak, przejechanie dystansu 20 km ma stanowić symbol dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Po powrocie z rajdu, uczestników czeka poczęstunek oraz quiz, sprawdzający ich wiedzę o Unii Europejskiej. Zwycięzca może liczyć na atrakcyjne nagrody.

W tym roku, wyjątkowi goście zapowiedzieli swoją obecność podczas obchodów. Będą to: Tomasz Trela – poseł na Sejm RP, prof. Marek Belka – eurodeputowany oraz Marcin Karpiński – senator RP. Wszyscy oni podzielą się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat roli Polski w strukturach Unii Europejskiej.