27-letni recydywista na celowniku policji: liczne kradzieże i uszkodzenie mienia

27-letni recydywista na celowniku policji: liczne kradzieże i uszkodzenie mienia

Młody mężczyzna w wieku 27 lat jest odpowiedzialny za serię kradzieży i uszkodzenia mienia, o czym informują lokalne służby policyjne. To nie pierwszy raz, kiedy ten recydywista odpowiada za podobne przestępstwa, wcześniej był już karany za takie zachowania.

Zdjęcie z monitoringu sklepu zlokalizowanego przy ulicy 20 Stycznia, które zaprezentowało jak sprawca przewraca się próbując uciec z kradzionymi alkoholami, szybko zdobyło popularność w całym kraju. W wyniku jego upadku, na ziemię roztrzaskało się pięć butelek z whisky, co spowodowało straty w wysokości 300 złotych dla właściciela sklepu. Zdarzenie miało miejsce 2 marca.

Jednakże jak podaje policja, ten sam 27-latek jest odpowiedzialny za kradzież aż 18 czekolad ze sklepu położonego przy ulicy Torowej, gdzie został później schwytany. Wielokrotnie okradał też sklepy z kawy. Za wszystkie te przestępstwa, które miały miejsce w lutym, postawiono mu zarzuty.

Agnieszka Jachimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, informuje, że działania tego „miłośnika sklepowego mienia” zostały potraktowane jako ciągłe przestępstwo. Dzięki temu policjanci mogli przedstawić mu zarzut popełnienia przestępstwa. W takich przypadkach polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.