Najmłodszy kandydat na prezydenta Pabianic z listy KW Pabjanie

Najmłodszy kandydat na prezydenta Pabianic z listy KW Pabjanie

Komoter, najmłodszy kandydat do wyborów prezydenckich w Pabianicach, startuje z ramienia KW Pabjanie. Jest zawodowym programistą, który zdobył wykształcenie na prestiżowej University of Birmingham. Pracując w branży IT, skupia się na opracowywaniu i rozwoju sklepów online. W 2020 roku postanowił powrócić do swojego rodzinnego miasta po trzynastoletniej emigracji, wierząc mocno w jego potencjał. Jako kandydat na prezydenta, ma zamiar skupić się na promowaniu geotermii, widząc w tym źródle energii sposobność na obniżenie cen ciepła i energii, a także stymulator rozwoju lokalnych firm i przyciągania nowych inwestycji.

Podkreśla też, że pod Pabianicami, na głębokości około 3 kilometrów znajduje się „gorące jezioro”, czyli zbiornik wody o temperaturze aż 96 stopni Celsjusza. Komoter widzi w tej naturalnej zasobie możliwość wykorzystania jej do ogrzewania mieszkań.

Drugim hasłem Komotera jest „Pabianice przyjazne dla transportu”. Kandydat zauważa problem z organizacją ruchu na ulicy Zamkowej, gdzie po niedawnych remontach liczba miejsc parkingowych znacznie się zmniejszyła, a jezdnia została zwężona do dwóch pasów, co przyczynia się do powstawania większych korków.

Kolejnym punktem wizji Komotera jest stworzenie miejsca „przyjaznego dla przedsiębiorców i podatników”. Jak zamierza to osiągnąć? Mówi, że Pabianice są często nazywane sypialnią Łodzi i że wiele małych firm i lokali gastronomicznych musiało zamknąć przez wysokie opłaty i podatki. Komoter chciałby to zmienić.