„Młodzi siłacze rywalizują pod patronatem Hovhannes’a Yazichyan’a” – zaplanowane zawody „Strongman junior” na Lewitynie

„Młodzi siłacze rywalizują pod patronatem Hovhannes’a Yazichyan’a” – zaplanowane zawody „Strongman junior” na Lewitynie

Rozpocznijmy od informacji o wyjątkowym wydarzeniu sportowym, które ma miejsce 21 marca na terenie Lewityny. To tutaj rozegrają się zawody o tytuł „Strongman junior”, które nie tylko przyciągną młodych aspirujących siłaczy, ale również zapewnią widowisko dla miłośników sportów siłowych. Te konkurencje o puchar prezydenta miasta są organizowane pod hasłem „Wagary z Hovhannesem Yazichyanem”.

Zmagania siłaczy skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych i najstarszych uczniów klas szkół podstawowych. Rywalizacja będzie toczyć się w różnych dyscyplinach siłowych, a całe wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 13:00. Jednym z gości specjalnych tego dnia będzie Adam Żuchowski, znany i szanowany w świecie strongmanów.

Zawody owe poza emocjami sportowymi mają jeszcze jeden wymiar – edukacyjny. Organizowane są przez Klub Sportowy Strefa Ruchu oraz Urząd Miejski. Ich celem jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży, ale też pokazanie, że sport może być pasją i sposobem na rozwijanie swojej kariery.

Dla niewtajemniczonych warto dodać, że Hovhannes Yazichyan to postać niekwestionowana w świecie sportów siłowych. To wielokrotny mistrz świata i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Jego osiągnięcia są źródłem inspiracji dla młodych aspirujących siłaczy.