Zrekonstruowany amfiteatr w Parku Wolności

Zrekonstruowany amfiteatr w Parku Wolności

W bieżącym roku, odbyły się jedynie trzy wydarzenia w niedawno odnowionym amfiteatrze, zlokalizowanym w Parku Wolności. Ilość ta zdaje się być dość skromna. Po renowacji tego miejsca, które cieszyło się popularnością wśród miejscowej społeczności, broniłem funkcjonariuszy publicznych, razem z prezydentem, od negatywnych opinii. Ludzie pytali „Dla kogo jest ten amfiteatr?”, „Czy to nie jest marnowanie pieniędzy?”, „Kiedyś większość dużych wydarzeń była organizowana na Strzelnicy i nikt nie narzekał”.

W maju tego roku napisałem: „Chociaż istnieją pewne zastrzeżenia, czekam na te małe wydarzenia na Strzelnicy. Na chwilę obecną odbyło się tam tylko jedno – inauguracja. Zobaczymy jak miasto zamierza wykorzystać ten obszar.”

Ale teraz widzę, że przestrzeń nie została właściwie wykorzystana. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zorganizowano tam tylko trzy wydarzenia, w tym otwarcie specjalnie dla seniorów. Ponadto 5 lipca miały miejsce warsztaty taneczne dla dzieci, które prowadził zespół z Kenii jako część Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Polka. A 1 sierpnia odbył się koncert pod tytułem „Wtedy niebo było takie samo – pabianiczanie śpiewają pieśni powstańcze”. To wszystko na tę chwilę.