Do czego służy tablet graficzny?

Do czego służy tablet graficzny?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń elektronicznych, które pozwalają nam rozwijać naszą kreatywność. Są to nie tylko komputery, smartfony, aparaty fotograficzne czy kamery. Do tej kategorii warto zaliczyć również tablety graficzne, które oferują nam wiele ciekawych funkcji oraz dostęp do zaawansowanych technologii. Czy wiesz, do czego służy tablet graficzny? Podpowiadamy!

Rodzaje tabletów

Zanim zdecydujesz się na zakup nowego urządzenia, koniecznie dowiedz się, jakie jego rodzaje są dostępne na rynku. Warto podkreślić, że w tym przypadku sprzęty z tej kategorii możemy podzielić według różnych wytycznych. Przykładem będzie urządzenie odpowiednie dla młodszych użytkowników, jak i to dla znacznie bardziej zaawansowanych, którzy będą korzystali z niego na przykład podczas pracy.

Tablety różnią się od siebie także wielkością ekranu. Tak naprawdę dobrym wyborem są zarówno mniejsze, jak i większe warianty, ponieważ wszystko zależne jest w tym przypadku od tego, w jaki sposób będziemy korzystać ze sprzętu.

Rodzaje tabletów pozwalają nam rozpoznać, dla kogo urządzenia te będą najlepszym wyborem. Możemy kupić na przykład wariant przeznaczony stricte dla graczy, jak i na przykład tablet graficzny. Do czego służy ten ostatni?

Tablet graficzny – do czego służy?

Trudno jest opisać jednym zdaniem, do czego służy tablet graficzny. Jest to urządzenie, które docenią nie tylko graficy, ale również osoby, które po prostu lubią rysować czy też chcą rozwijać swoją kreatywność w niecodzienny sposób. Może być to nawet tworzenie odręcznych notatek! Wszystko to jest możliwe za sprawą kompatybilnego ze sprzętem rysika, który pozwala na niesamowitą precyzję, a nie tylko opieranie się na obsłudze za pomocą naszych palców.

Jeżeli wybranego użytkownika zapytamy o to, do czego służy tablet z tej kategorii, zapewne dowiemy się o jego ciekawych możliwościach, które pozwalają na takie aktywności jak rysowanie, projektowanie czy postprodukcja związana bliżej z branżą fotograficzną. Mamy więc w rękach urządzenie, które swoim działaniem przypomina zaawansowane komputery.

Tablet graficzny Samsung – poznaj jego możliwości!

Skoro wiesz już, do czego służy tablet graficzny, czas dowiedzieć się czegoś więcej o jego parametrach i funkcjach. Za doskonały przykład mogą posłużyć urządzenia dostępne w ofercie marki Samsung. Przykładowo wybrany tablet z serii Galaxy Tab S9 wyróżnia się gamą żywych kolorów i głębokiej czerni. Jest to możliwe za sprawą ulepszonej grafiki HDR10+, a także płynnemu przewijaniu przy częstotliwości odświeżania aż do 120 Hz.

Z kolei stopień ochrony IP689** oznacza, że tablet jest odporny na wodę i kurz.

A co jeżeli potrzebujesz możliwości tworzenia odręcznych notatek? Sięgnij po Rysik S Pen***, który idealnie sprawdzi się podczas pisania i rysowania. Jest wrażliwy na nacisk i pochylenie, dzięki czemu stworzysz szkice i ilustracje z precyzją i kontrolą.

* SPK zawiera co najmniej 19% żywicy PA z recyklingu, tylna obudowa zawiera co najmniej 9,6% żywicy PBT z recyklingu, a wspornik przedni/LCD zawiera co najmniej 9,8% żywicy PC z recyklingu. Pomiary są oparte na wadze.

** Galaxy Tab S9, S9+ i S9 Ultra mają stopień ochrony IP68. W oparciu o warunki testu laboratoryjnego dla zanurzenia w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży lub basenie. Odporność urządzenia na wodę i kurz nie jest trwała i może z czasem ulec zmniejszeniu w wyniku normalnego zużycia.

***Rysik S Pen w zestawie z serią Galaxy Tab S9 to pierwszy odporny na wodę i kurz rysik S Pen o stopniu ochrony IP68. ****Rysik S Pen Creator Edition jest sprzedawany oddzielnie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.