Jacek Wróblewski – nowy starosta powiatu pabianickiego, wybrany jednomyślnie przez Radę

Jacek Wróblewski – nowy starosta powiatu pabianickiego, wybrany jednomyślnie przez Radę

Po zwycięstwie Krzysztofa Habury w wyborach parlamentarnych, stało się jasne, że zmiany na szczeblu powiatowym są nieuniknione. A to z powodu konieczności wyboru nowego lidera powiatu pabianickiego.

Na pierwszej sesji radnych, która odbyła się 26 października, wybór nowego starosty nie doszedł do skutku. Łukasz Stencel, jeden z radnych, złożył formalny wniosek o przerwanie obrad. Większość jego kolegów zgodziła się na to i sesja została przełożona na 31 października.

Podczas dzisiejszego spotkania radnych żadnej niespodziewanej sytuacji już nie było i udało się wyłonić nowego starostę. Został nim Jacek Wróblewski, który wcześniej był członkiem zarządu powiatu pabianickiego. Jak pokazuje wynik głosowania, wszyscy radni poparli jego kandydaturę.

Krzysztof Habura, dotychczasowy starosta, podziękował za współpracę z zarządem powiatu pabianickiego. Jego zdaniem, współdziałanie zespołu było doskonałe i wszystkie inwestycje były zatwierdzane przez członków zarządu jednomyślnie, co jest rzadkością w praktyce samorządowej.