Poszukiwany 25-letni mężczyzna zatrzymany dzięki czujności policjanta poza służbą

Poszukiwany 25-letni mężczyzna zatrzymany dzięki czujności policjanta poza służbą

Pod koniec października, na ulicy Piotra Skargi w Pabianicach doszło do zatrzymania młodego mężczyzny, który był poszukiwany przez miejscowy sąd rejonowy do odbycia wyznaczonej mu kary pozbawienia wolności. Zaledwie 25 lat miał ten poszukiwany przez prawo obywatel, a jego aresztowanie nastąpiło po krótkim pościgu.

28-go dnia października, pełniący swoje obowiązki w jednostce patrolowej w Pabianicach, starszy posterunkowy Patryk Stańczak, korzystając ze swego czasu wolnego, natknął się na poszukiwanego mężczyznę. Zauważył go na ulicy Warszawskiej w Pabianicach podczas popołudniowej jazdy samochodem.

Kiedy Stańczak zrozumiał, że idący chodnikiem mężczyzna to poszukiwany przez sąd 25-latek, nie zwlekał ani chwili. Nie spuszczając go z oczu, skontaktował się z dyżurnym w pabianickiej komendzie. W odpowiedzi na informacje przekazane przez posterunkowego, dyżurny niezwłocznie skierował na wskazane miejsce patrol w mundurach.

Całą sytuację opisuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek. Podkreśla ona, jak ważna była spostrzegawczość i szybka reakcja starszego posterunkowego Stańczaka.