Zatrzymanie dwóch 19-latków po dewastacji zaparkowanych samochodów

Zatrzymanie dwóch 19-latków po dewastacji zaparkowanych samochodów

Dnia 25 sierpnia 2023 około godziny 23:40, na ulicy Łaskiej doszło do incydentu, który zakończył się aresztowaniem dwóch mężczyzn w wieku 19 lat. Młodzi ludzie zostali zatrzymani, kiedy próbowali zniszczyć zaparkowane samochody.

Kiedy funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, mający 36 lat, przechodził obok miejscowego parkingu, zauważył dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Obserwując ich działania, był świadkiem, jak podejrzani głośno zachowywali się i kopali w zaparkowane auta, prowadząc do uszkodzenia lusterek.

Chociaż 36-letni policjant wracał akurat z zakupów i był sam, bez wahania podjął decyzję o interwencji. Zwrócił się o pomoc do przypadkowego przechodnia, który chociaż mógł być narażony na niebezpieczeństwo, postanowił udzielić wsparcia. W odpowiedzi na zbliżających się świadków wydarzenia, dwóch mężczyzn stało się agresywnych i obraźliwych w swoim zachowaniu. Funkcjonariusz wraz z pomocnikiem musieli uciec się do użycia siły fizycznej, aby zapobiec próbie ucieczki sprawców – opisuje całe wydarzenie sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.