Reprezentanci Pabianic w nadchodzących wyborach parlamentarnych na liście Nowej Lewicy

Reprezentanci Pabianic w nadchodzących wyborach parlamentarnych na liście Nowej Lewicy

W zbliżających się październikowych wyborach do parlamentu, na liście Nowej Lewicy znajdą się co najmniej dwaj mieszkańcy Pabianic – Marek Gryglewski oraz Michał Pietrzak. Czołową pozycję na liście zajmuje posłanka Paulina Matysiak, pochodząca z Kutna. Pełnej listy kandydatów jeszcze nie ujawniono, ale zapewniają, że będzie na niej miejsce dla różnych grup społecznych – od aktywistów, poprzez nauczycieli, do doświadczonych samorządowców.

Kandydaci Nowej Lewicy szczególnie zachęcają do udziału w wyborach. Jak mówi Michał Pietrzak – są one ostatnią szansą na normalność w kraju. W szczególności apeluje do młodych kobiet, które wspierały protesty w 2020 roku.

W trakcie konferencji przedstawiciele partii rozpoczęli zbieranie podpisów, potrzebnych do rejestracji list wyborczych.

Na drugim miejscu listy znajduje się Marek Gryglewski, pełniący funkcje wiceprezydenta Pabianic oraz wiceprzewodniczącego Nowej Lewicy w regionie łódzkim.

Trzecie miejsce na liście Nowej Lewicy zajmie Michał Pietrzak, również pełniący rolę wiceprzewodniczącego tej partii w regionie łódzkim. Jest on dobrze znany mieszkańcom Pabianic jako kierownik lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pracownik firmy Adamed.