Wznowienie działalności linii autobusowej dla mieszkańców Pabianic

Wznowienie działalności linii autobusowej dla mieszkańców Pabianic

Po wielu narzekaniach ze strony mieszkańców Pabianic, zwłaszcza tych zamieszkujących dzielnicę Bugaj, na temat usunięcia linii Z41, która ułatwiała im dojazd do Łodzi, wprowadzono zmiany.

Z dniem 1 września, pomiędzy punktem końcowym znajdującym się przy ulicy Waltera-Jankego a przystankiem tramwajowym Warszawska/Sikorskiego (transit przez ulicę Nawrockiego) zacznie funkcjonować nowa linia oznaczona jako A41. W przeciwnym kierunku, będzie ona obsługiwać pasażerów opuszczających tramwaj i przewozić ich na Bugaj, korzystając z tras prowadzących przez ulice: 3 Maja, 20 Stycznia i Nawrockiego, aż do krańca przy ulicy Waltera-Jankego.

W ciągu tygodnia pierwszy autobus wyruszy z ostatniego przystanku o godzinie 4.34, natomiast ostatni o godzinie 19.35. W soboty godziny te zmieniają się odpowiednio na 6.45 i 18.45. Transport z Warszawskiej będzie dostępny od godziny 4.42 do 19.43, a w soboty od godziny 6.53 do 18.53. Harmonogram jazdy zostanie dostosowany tak, aby autobusy kursowały zgodnie z każdym przejazdem tramwaju podczas szczytu rano i po południu. Poza godzinami szczytu oraz w soboty, autobusy będą odjeżdżać zgodnie z co drugim kursem tramwaju.

Na pokładzie autobusu A41 będą honorowane bilety MZK, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki oraz Wspólny Bilet Aglomeracyjny. Dodatkowo, na mocy decyzji prezydenta miasta Pabianice, będą także honorowane bilety łódzkiego MPK. Ta decyzja znacznie ułatwi życie mieszkańcom Pabianic, którzy regularnie dojeżdżają do Łodzi do pracy lub na studia.