Zwycięski turniej AZS Biała Podlaska w piłce ręcznej

Zwycięski turniej AZS Biała Podlaska w piłce ręcznej

W wyniku swojego drugiego spotkania w ramach grupy, zespół AZS Biała Podlaska odnotował pewne zwycięstwo nad Orłem Przeworsk, kończąc mecz z rezultatem 26:18 (13:9). Ta wygrana zagwarantowała im miejsce w finale turnieju. Od początku do samego końca rozgrywki, drużyna z Białej Podlaski utrzymywała przewagę, co ostatecznie skutkowało ich ośmiobramkowym triumfem. Marcin Stefaniec, trener AZS, podsumowując mecz stwierdził krótko: „Przeciwnik nie był wymagający, stąd nasza wygrana przyszła dość łatwo. Oszczędzaliśmy zawodników z drobnymi urazami na mecz finałowy”.

Podczas finału turnieju, Akademicy z Białej Podlaski pokonali GOKiS Kąty Wrocławskie 21:17 (11:9), co zapewniło im pierwszeństwo w całym turnieju. Mecz od początku układał się korzystnie dla Akademików, którzy już na starcie zdobyli czterobramkową przewagę. W końcówce pierwszej części gry ekipa z Kątów zdołała zmniejszyć straty. Jednak w drugiej połowie spotkania to AZS kontrolował przebieg gry i ostatecznie pewnie zdobył zwycięstwo w meczu i całym turnieju.

„Generalnie jestem bardzo zadowolony z całego turnieju. Przeciwnicy stawiali nam trudne warunki, więc to było dla nas wyzwanie. Wszyscy moi zawodnicy grali, mieliśmy okazję przetestować wiele różnych strategii. Dużym plusem była nasza gra obronna, choć musimy jeszcze pracować nad atakiem pozycyjnym. Jeśli chodzi o stan zdrowia zawodników – oprócz drobnych urazów wynikających z gry, są wszyscy zdrowi. Teraz przed nami dwa tygodnie intensywnych treningów. Planujemy też grę wewnętrzną, a później sparing z AZS UW Warszawa we własnej hali o godzinie 12:00” – powiedział trener AZS.