Dostali mandaty za wyrzucenie śmieci przy skrzyżowaniu

Dostali mandaty za wyrzucenie śmieci przy skrzyżowaniu

Straży Miejskiej z Pabianic udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy nie mieli żadnych oporów przed wyrzuceniem śmieci koło skrzyżowania. Znajdujący się w pobliżu mieszkaniec zgłosił to wykroczenie i bardzo dobrze. Działali oni na szkodę dobra publicznego, za co spotkała ich zasłużona kara. Obaj dostali po soczystym mandacie.

Czytaj także: Przyjazd Sary Ferguson do Pabianic. Jaki był cel wizyty księżnej Yorku?

Segregacja śmieci jest niezwykle istotna, jeśli zależy nam na utrzymaniu planety w czystości. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niekorzystny wpływ na środowisko mają nasze odpady. Między innymi plastik rozkłada się bardzo długo w ziemi, dlatego ważne jest, aby wrzucać go do odpowiedniego pojemnika, tj. żołtego.

Nagminne wyrzucanie śmieci w niedozwolonym miejscu. Czy kiedyś się skończy?

Niestety wyrzucanie śmieci w niedozwolonych miejscach wciąż nie przeszło do historii. Nadal bardzo wiele osób decyduje się wyrzucać swoje odpady przy drogach albo do lasu. W obu przypadkach jest to karygodny czyn, który należy odpowiednio ukarać.

Nie ma się co dziwić, że mandaty za taki występek są naprawdę wysokie. Mają one na celu powstrzymanie innych osób przed zrobieniem tego samego.