76-latka straciła oszczędności swojego życia

76-latka straciła oszczędności swojego życia

Oszuści cały czas grasują. Tym razem udało im się zmanipulować 76-latkę, którą przekonali do tego, aby przekazała im swoje pieniądze. Jeden z nich podał się za policjanta i wmówił seniorce, że czają się na nią złodzieje. Dowiedzieli się o posiadanych przez nią pieniądzach i biżuterii i przekonali ją, że powinna im je przekazać na czas czynności policyjnych.

Nieświadoma niczego kobieta postąpiła według przedstawionych przez przestępców instrukcji. Fałszywy policjant kazał jej wyrzucić majątek przez okno i tak zrobiła. Wedle zapewnień miała je odzyskać po około godzinie. Tak się oczywiście nie stało.

Było już za późno…

Kiedy kobieta uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno. Niestety najczęściej oszuści działają pod wpływem chwili. Gdy ich ofiara jest pod presją czasu, dużo łatwiej jest ją zmanipulować.

Jak uchronić się przed oszustwem?

Oszustów jest bardzo dużo, ale jesteśmy w stanie uchronić się przed nimi, jeśli będziemy stosować się do pewnych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim pamiętajmy, że policja nie informuje telefonicznie o swoich działań, ani nie prosi o przelanie pieniędzy czy przekazanie kosztowności.

Jeśli więc ktoś, kto podaje się za policjanta, chce nas do czegoś takiego nakłonić, miejmy pewność, że mamy do czynienia z oszustem.