Nowe motocykle dla policjantów z Pabianic

Nowe motocykle dla policjantów z Pabianic

Funkcjonariusze policji z Pabianic otrzymali nowy sprzęt. Tym razem nie chodzi o broń ani urządzenia elektroniczne. Pabianicka jednostka otrzymała dwa szybkie motocykle, którymi mundurowi będą przecinać lokalne szosy.

Motocykle dla policjantów z Pabianic

Pabianicka komenda może się pochwalić nowymi motocyklami. Mowa o marce BMW R 1250 RT, która idealnie nadaje się do spełniania potrzeb funkcjonariuszy. Każdy taki motocykl jest jednoosobowy, a miejsce, które normalnie należałoby do pasażera, jest zajęte przez kufer.

O mocy tego jednoślady decyduje silnik, dzięki któremu kierujący może wykorzystać 136 koni mechanicznych. Silnik typu bokser ma pojemność 1254 cm3 a jego moment obrotowy wynosi 143 Nm. Dzięki tym parametrom można go naprawdę nieźle rozpędzić.

Oprócz wysokiej prędkości, motocykle BMW R 1250 RT dają dużą komfort jazdy. Można więc pozazdrościć policjantom ich nowych maszyn. Nie jeden zwykły zjadacz chleba chciałby się taką poruszać.

Pojazdy polskiej policji

Jeśli spojrzymy na organizację polskiej policji, to zauważymy kilka rodzajów pojazdów. Najczęściej spotykam są klasyczne radiowozy, czyli zwykłe osobówki ze specjalnym ubarwieniem. Policjanci jeżdżą także większymi samochodami, które popularnie nazywa się kabaryną lub suką. Najczęściej możemy ich spotkać właśnie w tych dwóch rodzajach pojazdów. Jeżdżą nimi zarówno na patrole jak i w celach interwencyjnych.

Nie oznacza to jednak, że polska policja gardzi jednośladami. W jej wyposażeniu znajdziemy bardzo dobre motocykle a nawet rowery. Policyjne jednoślady służą głównie do kontrolowania ruchu drogowego. Łatwiej nimi przedostać się w ciasne miejsca, a także umożliwiają szybkie i sprawne dostanie się do kierowcy, którego mają na celowniku.