Nowe centrum logistyczne NEONET w Pabianicach

Nowe centrum logistyczne NEONET w Pabianicach

W ramach inwestycji o zaszczytnej nazwie Panattoni Park Pabianice, NEONET otworzył swoje nowe centrum logistyczne. Znajduje się ono w Pabianicach, a konieczność pojawienia się go wiąże się z usługami e-commerce, jakie sieć chce rozwijać.

Objęcie takiego kierunku rozwoju może się okazać strzałem w dziesiątkę. W końcu w dzisiejszych czasach nie jest możliwe prowadzenie jakiegokolwiek biznesu bez inwestowania w usługi online. Dotyczy to także sklepów, które muszą prowadzić wysyłkę internetową, aby utrzymać się na rynku.

Neonet

Neonet jest jedną z większych sieci sklepów RTV/AGD, jakie mamy w Polsce. Wiele Polaków kupuje tam swoje sprzęty elektroniczne oraz urządzenia potrzebne w gospodarstwie.

Nie oznacza to jednak, że firma ta jest bezwzględnym liderem. Jest kilka takich sieci, które tworzą poważną konkurencję. Należą do nich Media Expert, Media Markt czy RTV Euro AGD. Większość Polaków zna wszystkie te większe sklepy i przed dokonaniem większego zakupy porównuje ceny w nich wszystkich.

Ze względu na tak dużą konkurencję nie jest łatwo sprzedawać sprzęt. Oprócz samego przedstawienia oferty trzeba też udowodnić, że konkurencja ma gorszą. A to już prawdziwa sztuki.

Czym jest centrum logistyczne?

Centrum logistyczne jest obiektem, który zajmuje się takimi usługami logistycznymi jak wydawanie towarów a także ich przyjmowanie, magazynowanie i rozdział.

W tego rodzaju centrum zarządza się przede wszystkim zarządzaniem transportem. Ale wszystko zależy od konkretnego centrum oraz firm, które go potrzebują. Niektóre z nich świadczą mniej standardowe usługi takie jak obsługa celna albo zarządzaniem płatności.

Czy centrum logistyczne to po prostu duży magazyn?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że centrum logistyczne to nic innego, jak po prostu duży magazyn. Jednak pełni ono dużo więcej funkcji. Celem takie obiektu nie jest tylko przechowywanie towarów. Jego pracownicy muszą zajmować się również jego transportem i to nie jest łatwo zadanie.

Każda firma musi mieć pewność, że jej towary będą trafiać w odpowiednie miejsca o odpowiednim czasie. Aby to było możliwe, potrzebna jest sprawna organizacja i niezawodna współpraca.