Młody policjant zginął na służbie

Młody policjant zginął na służbie

Policja w Pabianicach przekazała tragiczne wieści. Jeden z funkcjonariuszy wziął udział w wypadku, którego niestety nie udało mu się przeżyć. Warto zaznaczyć, że był wtedy na służbie, więc zginął podczas wykonywania obowiązków. 28-latka próbowano reanimować, choć niestety się to nie udało.

Na miejscu pojawili się nie tylko inni policjanci i medycy ale też prokuratura. Zamknięto jeden pas, co spowodowało utrudnienia w ruchu. Zaczęto prowadzić działania, mające na celu wykazać, co dokładnie się stało i czyją winą był wypadek.

Policja i wypadki

Zdarzają się takie momenty, że nawet policjanci biorą udział w wypadku. Chodzi nie tylko o sytuacje, w których sami zderzają się z innym autem lub tracą panowanie nad pojazdem. Bywa też tak, że do wypadku dochodzi podczas pościgu. Takie zdarzenie miało miejsce w Turku. Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przez radiowozem. Skończyło się to wypadkiem. Sytuacje takie jak te jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że nie warto być zbyt cwanym, zwłaszcza na drodze.

Czy praca w policji jest niebezpieczna?

Czy pracując w policji jesteśmy narażenie na bardzo dużo niebezpieczeństw? Rutynowa praca policjanta to jednak w większości praca papierkowa i większość funkcjonariuszy wcale nie obcuje z zagrożeniami. Nawet ci, którzy jeżdżą na patrole oraz spisują podejrzane osoby, rzadko kiedy znajdują się w sytuacji zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że bycie policjantem jest sielanką. W końcu nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Bardzo często osoby, którym policja chce wpisać mandat, zachowują się agresywnie. Nie chodzi od razu od przemoc fizyczną, ale o samą gotowość do niej. To naraża mundurowych na bardzo poważny stres, a działania w stresie jest dużo bardziej trudniejsze niż wykonywanie swojej pracy w spokojnym trybie. Taka presja również sprawia, że sam policjant może mieć problemy z odpowiednim zareagowaniem. Często nadużycia siły biorą się właśnie z nieradzenia sobie ze stresem. Dlatego policjantem musi być osoba silna nie tylko fizycznie ale i psychicznie.