Już jutro Pabianice odwiedzi Cyrk Waterland

Już jutro Pabianice odwiedzi Cyrk Waterland

Głównym motywem cyrku Waterland jest ujarzmianie żywiołów. Chodzi głównie o wodę i ogień. Będą więc specjalne pokazy na i w wodzie a także triki z użyciem ognia. Pamiętajmy jednak, aby nie próbować takich sztuczek samodzielnie. Cyrkowcy trenowali i je latami i potrafią je wykonać tak, aby były jednocześnie widowiskowe i bezpieczne.

Cyrk ten przyjeżdża do Pabianic już jutro, więc każdy, kogo interesują takie atrakcje, powinien już mieć bilety. Jeśli jednak jeszcze ich nie ma, to wciąż jest ostatnia szansa na ich nabycie.

Cyrk bez zwierząt

Jedną z cech charakterystycznych cyrku Waterland jest to, że nie wykorzystują w swoich pokazach zwierząt. Zamiast tego stawiają na utalentowanych artystów, prezentujących swój kunszt. Zobaczymy więc akrobatów, którym akompaniować będą wodno-świetlne efekty.

Swego czasu pojawiło się dużo protestów przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Dzięki presji, jaką aktywiści społeczni wywarli na cyrkowcach, udało się zredukować to zjawisko. Dzisiaj bardzo wiele grup cyrkowych rezygnuje ze zwierzaków i proponuje przede wszystkim akrobacje artystyczne. Nie zapominając, oczywiście, o efektach audiowizualnych, które robią świetną robotę.

Protesty były ja najbardziej słuszne. Zwierzęta cyrkowe zwykle trzyma się w niekorzystnych warunkach i zmusza się je do wykonywania wykańczających sztuczek. Nie tylko są one dla nich trudne, ale też bardzo złe pod względem zdrowotnym.