Depilacja laserowa a ból
Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki niej w sposób szybki i nieinwazyjny można zapewnić zdrowie oraz właściwą kondycję skóry. Jednak czy depilacja laserowa to zabieg bolesny? Oto wskazówki.
Depilacja laserowa
Laserowe usuwanie owłosienia to obecnie innowacyjna forma redukcji włosów, która należy do trwałych metod w dziedzinie kosmetologii. Dzięki tego rodzaju technologii możemy w sposób trwały pozbyć się owłosienia z niemal każdego miejsca na ciele. Skupiona wiązka światła jaką wykorzystuje laser niemieckiej marki Asclepion Mediostar Next Pro w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera do skóry właściwiej na głębokość cebulki włosa. Tam trwale ją uszkadza, prowadząc do samodzielnego wypadania włosów po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.
Należy podkreślić, że w momencie wykonywania depilacji laserowej włosy nie tylko redukują się z każdym zabiegiem, ale również osłabia się ich struktura, a także w znacznym stopniu spowalnia się ich proces wzrostu.
Depilacja laserowa a ból
Warto zaznaczyć, że odczucia w trakcie depilacji laserowej są kwestią mocno indywidualną. Na nasze odczucia podczas zabiegu wpływa wiele czynników (stres, zmęczenie czy faza cyklu miesiączkowego). Ponadto na nasze odczucia wpływ ma wrażliwość skóry, a także ilość pigmentu, która w niej występuje. Duże znaczenie ma również ilość pigmentu występująca w cebulce włosa, a także sama struktura owłosienia. Im grubsze oraz twardsze włosy tym odczucia stają się bardziej wyraźne.
Mimo iż każdy z nas posiada inny próg bólu oraz cechuje się inną wrażliwością warto podkreślić, że laser Mediostar Next Pro wyposażony jest w możliwość chłodzenia, co gwarantuje większy komfort klienta podczas zabiegu. Osobom, które są nad wyraz wrażliwe, dedykowane są zimne okłady z lodu, aby dodatkowo schłodzić miejsce zabiegowe.
Mimo że pewien poziom bolesności występuje podczas depilacji laserowej, nie należy zapominać, że jej głównym celem jest osiągnięcie trwałych efektów gładkiej skóry. W związku z tym należy mieć na uwadze fakt, że depilacja laserowa ciała dla niektórych osób może wiązać się z lekkim dyskomfortem.
Wskazania
-
wrastające włoski;
-
podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
-
zapalenia mieszków włosowych;
-
hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
-
względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania
-
mocno opalona skóra;
-
ciąża;
-
nowotwory;
-
choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
-
samoopalacz, bronzery;
-
włosy siwe;
-
zaburzenia krzepliwości krwi;
-
epilepsję (padaczka);
-
metalowe implanty w organizmie;
-
karmienie piersią;
-
choroby autoimmunologiczne;
-
zaburzenia hormonalne;
-
tatuaż (w miejscu zabiegu);
-
makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
-
mocne peelingi skóry;
-
bliznowce;
-
cukrzyca.
Podsumowanie
Depilacja laserowa nie należy do zabiegów bezbolesnych. Mimo to istnieje wiele metod, aby łagodzić uczucie dyskomfortu występujące w trakcie zabiegu. Jednym z nich jest okład lodowy, nakładanie specjalnego żelu chłodzącego czy wbudowane chłodzenie w głowicy lasera, które w kontakcie ze skórą niweluje uczucie gorąca.