Strażnicy będą korzystać z rowerów patrolowych

Strażnicy będą korzystać z rowerów patrolowych

Strażnicy miejscy będą od teraz patrolować ulice na rowerach. Może się to wydawać dosyć nietypowe, ale faktycznie takie patrole się pojawią. Chodzi w tym wszystkim o zwiększenie mobilności, zwłaszcza o takich porach, gdy na ulicy panuje ruch. Dotyczy to również robót drogowych, które często powodują, że całe miasto jest rozkopane. Bardzo trudno wtedy przejechać gdziekolwiek samochodem. Tego zresztą nie trzeba tłumaczyć kierowcom. Każdy, kto prowadzi samochód osobowy, miał do czynienia z sytuacją, w której przejechanie danego odcinka stało się po prostu niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Na przykład to, co właśnie zrobiła Straż Miejska w Pabianicach. Przesiąść się na rower.

Czy potrzebujemy Straży Miejskiej?

Czy Straż Miejska jest nam w ogóle do czegoś potrzebna? Jest wiele argumentów za tym, aby tę instytucję całkowicie zlikwidować. Chociażby z tego względu, że strażnicy nie mają takich uprawień jak policjanci, więc i tak, gdy wydarzy się coś poważnego, muszą dzwonić po policję. Wtedy dochodzi do absurdalnych sytuacji, gdzie do jednej sprawy przyjeżdżają dwie różne służby, z czego jedna nie ma kompletnie nic do roboty. Oznacza to duży koszt dla podatnika.

Służby korzystają z rowerów

Po rowery bardzo chętnie sięgają przedstawiciele służb porządkowych. Policjanci w wielu miastach jeżdżą na rowerach, zwłaszcza po deptakach, gdzie patrolują ulice i kontrolują zachowania pieszych. Może się to wydawać bardzo nieprofesjonalne, a od takiego policjanta nie wieje grozą. A jednak okazuje się, że to bardzo praktyczne. Jazda na rowerze oznacza mniejsze nakłady finansowe, bo nie wymagają paliwa. Oprócz tego łatwiej nimi manewrować i być bliżej ludzi. Zapyta ktoś więc, w czym lepsze są takie patrole od pieszych. Decydujące jest tutaj prędkość. Policjant na rowerze jest w stanie szybciej pokonać określone odległości od policjanta idącego piechotą. A to oznacza, że można w ten sposób lepiej dbać o porządek w mieście. Oczywiście nie są oni w stanie wziąć udziału w pościgu, ale przecież nie o to chodzi.

odwiedź stronę bikepress.pl, aby zapoznać się z ciekawostkami na temat rowerów.