MOSiR ogłosił rozpoczęcie sezonu kąpielowego

MOSiR ogłosił rozpoczęcie sezonu kąpielowego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął w końcu sezon kąpielowy. Oznacza to, ze od teraz można uczęszczać na otwarty basen i cieszyć się jego wszystkimi urokami. Jest to jedno z najbardziej lubianych miejsc w Pabianicach. Przychodzi tu nie tylko młodzież, ale też osoby w średnim wieku, a nawet seniorzy. Jest to jedyne takie miejsce w mieście, więc aż żal byłoby rezygnować.

Sezon kąpielowy

Połowa czerwca to typowy czas na rozpoczęcie sezonu kąpielowego. Oczywiście ładna pogoda zaczyna się już wcześniej, ale jednak nadal jest zbyt wiele chłodnych dni, aby można było korzystać ze wszystkich uroków lata. Dopiero kiedy robi się naprawdę gorąco, to można bez ryzyka uznać, że czas ten sezon w końcu otworzyć. Niecierpliwi rozpoczęli kąpanie się już wcześniej. Czasem nawet już w marcu można zobaczyć osoby kąpiące się w jeziorach i tego rodzaju zbiornikach wodnych. Nie ma w tym nic złego, choć trzeba mieć świadomość, że można się przeziębić, jeśli woda jest zbyt zimna. Ale czy ktoś jest w stanie odciągnąć od pomysłu młodego człowieka szukającego rekreacji? To bardzo wątpliwe.

Radzenie sobie z upałem

Z czym się kojarzy lato? Między innymi z upałami. O ile na wiosnę jesteśmy w stanie bez problemu cieszyć się ciepłymi porywami wiatru i zapachem kwitnących liści, tak lat potrafi być dokuczliwe. Trudno cieszyć się przyrodą, kiedy pot spływa nam po czole, a temperatura powoduje dyskomfort. Naturalnie chcemy się wtedy ochłodzić, na co pomysłów jest kilka. Pierwszym jaki przychodzi do głowy są lody. Nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Oczywistość tego wyboru widać po kolejkach jakie zawsze ustawiają się przed lodziarniami. Nie tylko pomagają one w pokonaniu tej przerażającej temperatury, ale też dodają nieco słodyczy do naszego życia. A wiadomo nie od dziś, że jedzenie słodyczy pozwala nam wyzwalać więcej endorfin. Ale oprócz słynnych lodów mamy też inny świetny sposób radzenia sobie z upałem – wyjście na basen.