Grzegorz Małolepszy uhonorowany. Wybitny pabianicki artysta

Grzegorz Małolepszy uhonorowany. Wybitny pabianicki artysta

Kolejne uhonorowanie tytułem ikony kultury miało miejsce w Pabianicach. Tym razem dostał je muzyk, który zasłużył na to, jak mało kto. Mowa oczywiście o słynnym pabianickim gitarzyście Grzegorzu Małolepszym. Zachwycił on nie raz uszy mieszkańców Pabianic swoją grą na gitarze. Najwięcej koncertów dał w Miejskim Ośrodku Kultury, choć jego przygoda z muzyką była dużo dłuższa.

Kim był Grzegorz Małolepszy?

Miłośnicy pabianickiej kultury z pewnością poczuli głęboki smutek, gdy dowiedzieli się o śmierci Grzegorza Małolepszego. Miało to miejsce w lutym 2021 roku. Czym zasłynął? Był to jeden z lokalnych wirtuozów gitary, który niestety nie miał okazji wybić się na arenie ogólnopolskiej. Można śmiało powiedzieć, że polska scena muzyczna wiele straciła na tym, że nie poznała pana Grzegorza, bo jego umiejętności naprawdę robiły wrażenie. Muzyk wielokrotnie umilał mieszkańcom wieczory, grając wspaniałe koncerty. Kojarzono go głównie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie występował. Oprócz tego należał do zespołu Czarna Lista, który istniał już od lat 80-tych. Może nie każdy o tym pamięta, ale zespół ten wystąpił między innymi w Jarocinie, co klasyfikuje go bardzo wysoko wśród zespołów gitarowych.

Czy warto honorować lokalnych artystów?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że najbardziej zasłużeni polscy artyści otrzymują wystarczająco poklasku, aby czuć się docenieni. Są jednak tacy, którzy gwiazdami są głównie na swoim podwórku i nie mają za bardzo szansy przebić się do szerszej społeczności. Dlatego konieczne jest ich wspieranie tak, aby mogli rozwijać się dalej mimo ograniczeń. Co możemy robić my jako zwykli odbiorcy? Przede wszystkim wspierać ich twórczość finansowo poprzez kupowanie płyt czy biletów na koncerty. Dotyczy to nie tylko muzyków. Od czasu do czasu dobrym pomysłem może być także zakupienie czyjejś pracy plastycznej. Gdzie takich artystów znaleźć? Wielu z nich prezentuje swoją twórczość w mediach społecznościowych oraz w serwisach typu YouTube czy Spotify. Nie zapominajmy też o ulicznych artystach, którzy zwykle ograniczają swoją działalność do przesiadywania na świeżym powietrzu.

Po więcej informacji z województwa łódzkiego zajrzyj tutaj.