Czy pabianiccy taksówkarze dostaną podwyżki?

Czy pabianiccy taksówkarze dostaną podwyżki?

Pabianiccy taksówkarze skarżą się na niskie stawki. Może się okazać, że już niedługo w ogóle nie będzie sensu być taksówkarzem i ten zawód przeminie. Na ten stan wpływają przede wszystkim ceny paliwa. Gdy okazuje się, że zapłata za przejazd ledwo pokrywa koszty tego przejazdu, to sama praca mija się z jej ideą. Nie ma się więc co dziwić, że kierowców taksówek to oburza. Domagają się większych zarobków i słusznie, ale czy uda im się to wywalczyć? Jeżeli nie, to bardzo prawdopodobnym jest, że wkrótce taksówkarze będą odchodzić z pracy masowo. Oczywiście, jeśli chcemy, możemy wspierać taksówkarzy, korzystając z ich usług. Faktem jednak jest, że dużo lepsze dla środowiska jest korzystanie ze zbiorowych środków transportu takich jak autobusy i tramwaje. Nie tylko mniej paliwa się wtedy zużywa, ale dzięki temu zasilamy budżet państwa.

Na co jeszcze mają wpływ wysokie ceny paliwa?

Wysokie ceny paliwa popychają ludzi do desperacji, co oznacza na przykład kradzieże. Niedawno było głośno o złodzieju paliwa z Warszawy, którego na szczęście udało się złapać. Warto jednak pamiętać, że wysokie ceny paliwa są problemem nie tylko dla kierowców samochodów osobowych. Mogą one wpłynąć również na ceny produktów w sklepie. Dlaczego? Otóż, aby te produkty mogły się tam znaleźć, najpierw jakaś firma transportowa musi się zająć dostarczeniem ich. Tiry i samochody dostawcze nie jeżdżą przecież na wodę, więc firmy te muszą się liczyć z większymi kosztami. Z tego powodu mają prawo domagać się większej zapłaty od swoich klientów takich jak chociażby sklepy spożywcze.

Inne problemy taksówkarzy

W ostatnich latach taksówkarze skarżyli się na kilka innych problemów. Niektóre z nich dotyczyły prywatnych przewoźników, którzy stanowili dla nich konkurencję. Czy oburzenie było słuszne? Nie do końca, ponieważ prywatne firmy nie robiły niczego nielegalnie i ustalanie cen należało do ich własnego uznania. Mimo to taksówkarze kilkukrotnie starali się protestować i domagać się wprowadzenia przepisów, ograniczających swobodę takich firm jak Bolt czy Uber. Nie udało się to jednak, co spotkało z dużym niezadowoleniem taksówkarzy. Wiele osób wybiera dzisiaj prywatnych przewoźników, bo są tańsi i tak naprawdę łatwiej jest z zamawianiem. Aby zamówić Bolta wystarczy, wystarczy skorzystać z aplikacji. Jedną z cech charakterystycznych dzisiejszego społeczeństwa jest to, że nie lubimy się komunikować i wolimy po załatwiać wszystko kilkoma tapnięciami w smartfona.