Robotnicy położyli nowy asfalt na ul. Zamkowej

Robotnicy położyli nowy asfalt na ul. Zamkowej

Prace remontowe w Pabianicach idą bardzo sprawnie. Udało się już wykonać dużą część z nich, wliczając w to wylanie asfaltu na ulicy Zamkowej. Wystarczyło odczekać kilka dni i ten odcinek już wyglądał na nowy. Teraz podobne prace trzeba przeprowadzić na kilku innych odcinkach. Zwłaszcza, gdy chodzi o skrzyżowanie, przez które codziennie przejeżdża bardzo dużo aut. Roboty drogowe powodują naprawdę dużo utrudnień w ruchu, co tylko potęguje zniecierpliwienie i frustracje u kierowców. Chcieliby oni móc normalnie przejeżdżać ulicami, prowadzącymi do ich miejsc zamieszkania i pracy, ale nie mogą. Cały czas mają przed sobą jakieś utrudnienia.

Zobacz, jak z podobnym problem poradził sobie Bytom.

Mieszkańcy skarżą się na utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy Pabianic nie mieli zbyt spokojnego okresu w swoim życiu. Cały czas coś zakłócało ich spokój, a mowa oczywiście o pracach remontowych na ulicach Zamkowej, Pułaskiego, Kościuszki, Traugutta oraz Narutowicza. Mogło się wydawać, że prace te nie będą miały końca, a jednak udało się zrobić kilka kroków do przodu. Przełomowym momentem na pewno było położenie nowego asfaltu na ulicy Zamkowej. Ta część drogi była całkowicie rozkopana przez kilka miesięcy i wyglądało, jak wybuchła tam bomba. Teraz, gdy przejdziemy się w te okolice, to zobaczymy nowiutki asfalt, który aż pachnie nowością. Oczywiście jest to tylko jeden z wielu odcinków, które wciąż czekają na remont. Ale trzeba przyznać, że to bardzo dobry początek i doceniają to również mieszkańcy.

Jakie jeszcze ulice czekają na wyremontowanie?

Prace na ulicy Zamkowej to jeszcze nie wszystko. Aby móc odetchnąć z ulgą i stwierdzić, że wreszcie udało się naprawić stan dróg w Pabianicach, potrzebne jest wyremontowanie jeszcze wielu innych odcinków. Warto zwrócić uwagę na skrzyżowanie ulic Narutowicza i Traugutta. Kierowcy od wielu lat narzekają na to, że jest ono wręcz nieprzejezdne. Skrzyżowania to takie miejsca na drodze, które wydają się być wręcz magnesem na wypadki. Dlatego właśnie to one powinny być priorytetem, jak chodzi o prowadzenie prac remontowych.