Luksusowe Angielskie trawniki

Luksusowe Angielskie trawniki

Wydawałoby się, że trawnik angielski jest wyjątkowo trudny do stworzenia i pielęgnacji. Jego cechą jest reprezentacyjność. Musi być gęsty, piękny, a jednocześnie sprawiać wrażenie naturalnego. Aby stworzyć idealny trawnik angielski, trzeba by poświęcić mu naprawdę wiele czasu. Problem w tym, że po pierwsze nie mamy często go zbyt wiele, a po drugie nie każdy ma smykałkę oraz pasję do ogrodnictwa. Jest jednak alternatywne rozwiązanie – to trawa z rolki oferowana przez dystrybutora sztucznej trawy. Układanie sztucznej trawy jest wyjątkowo proste i w dodatku to jednorazowy koszt.

Co to jest trawnik angielski?

Trawnik angielski to rodzaj trawnika odgrywającego znamienną rolę w ogrodzie. Najważniejszym jego walorem jest estetyka – to trawnik typowo ozdobny. Liczą się takie walory jak gęstość, soczysty kolor i wyjątkowa miękkość. Spełnia on funkcję bardzo reprezentacyjną. To gęsta, idealnie przystrzyżona murawa. Aby wyhodować taki trawnik trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu. Trzeba też uważać, aby zbytnio nie eksploatować eleganckiej angielskiej murawy. Nie jest ona zbyt praktyczna i nie toleruje biegających po niej dzieci i zwierząt.

Alternatywa naturalnej murawy

Angielski trawnik trzeba intensywnie pielęgnować, a przede wszystkim dużo nawozić, szczególnie jeśli jest zlokalizowany w miejscu mocno nasłonecznionym. Trzeba dbać o rodzaj nawozów – wiosną i latem stosować nawozy z dużą ilością azotu, a jesienią bogate w potas i fosfor. Oczywiście można kupić tzw. zraszacze ogrodowe nawadniające systematycznie ogród ale to kolejny koszt. Pielęgnacja angielskiego ogrodu wymaga także dobrej kosiarki ręcznej – to koszt co najmniej kilkuset złotych. Trzeba też wiedzieć, jakie nasiona kupić. Jeśli nie masz tyle cierpliwości, aby wyhodować angielski trawnik, a przy tym jeśli chcesz być pewien efektów i tego, że nie zostaną one zniszczone, zdecyduj się na trawę z rolki, czyli syntetyczną murawę. Zakup trawy z rolki zapewnia piękne efekty wizualne przy braku konieczności pielęgnacji. Warto też znać jeszcze inne cechy angielskiego ogrodu. Są to:

  • zaakcentowana nieregularność terenu

  • nieregularna koncentracja roślin

  • naturalne lub stylizowane na naturalne zbiorniki wodne

  • inspiracja naturą

  • swoboda

Jaką trawę wykorzystać do budowy angielskiego trawnika? – dystrybutor sztucznej trawy poleca

Trawa z rolki ma to do siebie, że jest różna. I dopasowana do Twoich potrzeb. Na przykład może być wyjątkowo gęsta lub miękka. Szczególnie wysoka. Jeśli chcesz mieć trawę w dobrej cenie a jednocześnie gęstą to postaw na murawę EPUFLOOR ACTIVE. Idealna do stworzenia angielskiego trawnika jest też murawa EPUFLOOR VELVET – bo jest gęsta, wysoka i miękka. Trawa rolowana szczególnie nadaje się do tworzenia angielskiego ogrodu, bo jest silniejsza od zwykłej murawy, gęstsza i od razu gotowa do użytkowania. Poza tym większość rodzajów trawy rolowanej osiąga efekt naturalnej trawy, co jest istotne w przypadku angielskich ogrodów. Dystrybutor sztucznej trawy zadbał też, aby zakładanie trawnika nie było zbyt trudne. Można go założyć jeszcze w tym samym dniu. Układaniem sztucznej trawy zajmuje się dystrybutor. Wystarczy przygotować miejsce, oczyścić je i zamówić.