Prezydent miasta składa wyrazy uznania ordynatorowi

Prezydent miasta składa wyrazy uznania ordynatorowi

Niecodziennie spotkanie Grzegorza Mackiewicza z ordynatorem

Grzegorz Mackiewicz, obecnie urzędujący prezydent Pabianic, spotkał się niedawno z ordynatorem Grzegorzem Krzyżanowskim. Wyraził swoje uznanie dla jego wieloletniej służby, a mówiąc wieloletnia mamy naprawdę na myśli bardzo długi okres. Otóż pracuje on jako lekarz już 45 lat. To robi naprawdę dobre wrażenie, a dla pacjentów ważne jest, aby leczył ich właśnie doktor z doświadczeniem. Bywa tak, że gdy idziemy do gabinetu lekarskiego, spotykamy w środku młodą, być może początkującą osobę. Wiadomym jest, że każdy kiedyś zaczynał i nie ma w tym nic dziwnego. A jednak wolimy mieć świadomość, że osoba, która nas będzie badać, zna się na rzeczy. Nie chcemy oddawać swojego zdrowia w ręce amatorów i bardzo często jesteśmy krytycznie nastawieni. Zależy nam na tym, aby wiedzieć jak najwięcej na temat naszego zdrowia i móc czuć się bezpieczni.

Po co prezydent spotyka się z ordynatorem?

Prezydent miasta ma kilka funkcji podobnych do prezydenta kraju. Między innymi dba o sprawy wizerunkowe, co oznacza, ze musi utrzymać dobre relacje z elitami. Do takich elit zdecydowanie zaliczają się piastujący wysokie stanowiska lekarze, tacy jak ordynatorzy szpitali. Nie ma się więc co dziwić, że prezydentowi zależy na to, aby z taką szychą mieć dobre relacje. Czasem wystarczy napisać jakiś ładny post w mediach społecznościowych, a innym razem konieczne jest już pojawienie się w swoim towarzystwie osobiście.

Prezydent Mackiewicz i jego poparcie wśród ludu

Prezydentem Pabianic jest obecnie Grzegorz Mackiewicz, który zdaje się pełnić tę funkcję bardzo dobrze. Oczywiście znajdzie się część mieszkańców, którzy będą mieć zastrzeżenia do jego wykonywania swoich obowiązków. Ogólnie jednak panuje powszechne zadowolenie, co wiąże się z obecnymi inwestycjami w mieście. Póki co okazują się one opłacalne i sprzyjające wspólnemu dobru mieszkańców. Nie ma się więc co dziwić, że prezydenta popiera tak wiele osób. Bardzo możliwe, że wygra również następne wybory i wciąż będzie włodarzem Pabianic.