Śliskie drogi w Pabianicach. Kierowcy mają problem.

Śliskie drogi w Pabianicach. Kierowcy mają problem.

Drogi w Pabianicach zbyt śliskie. Kierowcom brakuje cierpliwości

Drogi w Pabianicach stały się ostatnio bardzo śliskie. Kierowce mają duże problemy w tym, aby odpowiednio manewrować swoim pojazdem. Wielu mieszkańców Pabianic obawia się, że skończy się to wypadkiem. W końcu, gdy warunki pogodowe są niekorzystne, to nawet będąc dobrym kierowcą, dużo ryzykujemy. Musimy więc być bardzo ostrożni i dbać o swój samochód.

Problemem jest nie tylko ryzyko wypadku ale też korki. Gdy na drodze jest niebezpiecznie, to wszyscy jeżdżą wolniej. To oznacza, że dłużej zajmuje dojechanie z punktu A do B. Przez to ludzie mają problem z dojazdem do ważnych miejsc, bo po prostu trwa on zbyt długo. Pamiętajmy jednak, że jest też wiele innych powodów, aby jeździć. Dojeżdżanie do pracy czy szkoły to nie jedyny powód wsiadania za kółko. Mieszkańcy Pabianic mają też przecież swoje rozrywki oraz jeżdżą na wycieczki. Bez względu na to, jaki jest cel naszej podróży, powinno nam zależeć na tym, aby dojechać sprawnie i bezpiecznie. Niestety zła pogoda może nam popsuć te plany.

Ostrożnie!

Jak się zachować w sytuacji, gdy droga jest bardzo śliska? Oczywiście nie jest to powód, aby panikować i rzucać całkowicie jazdę samochodem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musimy zachować odpowiednią ostrożność. Nie możemy jechać zbyt szybko, ani wykonywać niebezpiecznych manewrów. Może się to skończyć wypadkiem, który jest zagrożeniem zarówno dla nas, jak i dla innych. Dobrym pomysłem może być też oferowanie podwózki znajomym osobom. Wtedy realnie mamy wpływ na mniejszy ruch na drodze.

Czy można ograniczyć jazdę autem w zimie?

Teoretycznie, radą na trudne warunki pogodowe byłoby ograniczenie jazdy samochodem, ale czy się da? W zimie też ludzie muszą dojeżdżać do pracy i do szkoły. Nie mogą tak po prostu zdecydować sobie, że zostają w domu. Oczywiście mogliby też wybrać piechotę, ale w zimie taka wycieczka na nogach jest bardzo nieprzyjemna. Mróz sprawia, że chcemy jak najszybciej znaleźć się w ciepłym pomieszczeniu.