Droga wojewódzka. Remont potrwa trochę dłużej

Droga wojewódzka. Remont potrwa trochę dłużej

Droga wojewódzka ciągle niegotowa. Co teraz?

ZDW podjął decyzję o wyremontowaniu Drogi Wojewódzkiej nr 485. która przejeżdża przez Pabianice. Dokładnie mówiąc chodzi o odcinek między ulicą Kilińskiego i Jutrzkowicką. Inwestycja zakładała także zbudowanie dwóch rond. Skoro sprawa dotyczy ubiegłego roku, to znaczy, że nie ma już o czym mówić prawda? Niestety prace znacznie się przedłużyły i nie dało się zrobić wszystkiego w terminie.

Co Pabianiczanie sądzą o pracach remontowych w mieście?

Mieszkańcy miasta chcieliby, aby roboty już się skończyły. Te ciągle korki są dla nich wykańczające, zwłaszcza, gdy mówimy o osobach, które tymi odcinkami przejeżdżają codziennie. Dotyczy to zresztą nie tylko samych Pabianiczan, ale i osób z okolicznych miejscowości. Wielu przyjezdnych musi codziennie dojeżdżać do miasta w celach zarobkowych, co nie jest łatwe, gdy duża część miasta jest rozkopana. Chcieliby, aby to już się skończyło, ale niestety będą jeszcze musieli poczekać. Prace potrwają nieco dłużej, ale chyba chodzi o efekt, prawda?

Jak wygląda stan prac?

Mieszkańcy domagają się od Zarządu Dróg Wojewódzkich wyjaśnienia w kwestii stanu prac. Rzecznik zarządu wspomniał, że tak naprawdę koniec prac jest coraz bliższy. Trzeba jeszcze tylko wykonać kilka pomniejszych czynności takich jak oznakowanie i posprzątanie. Po załatwieniu tych spraw będzie można przywrócić ruch i nie powinno to potrwać dłużej niż do 20 grudnia. 

Czy możemy wierzyć ZDW? Jeżeli faktycznie wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie będziemy musieli obawiać się, że w święta będziemy musieli przedzierać się przez rozkopane miasta. To jest póki co chyba największa troska kierowców. Aby móc spokojnie jechać do rodziny.

Inwestycje drogowe na rok 2022

Koniec roku się zbliża, ale to wcale nie oznacza końca wszystkich prac. Kiedy już Droga Wojewódzka będzie gotowa, to pozostaną inne elementy wymagające rzucenia okiem. Kierowcy z Pabianic na pewno zgodzą się co do tego, że władze zaniedbały skrzyżowań i jazda przez nie stała się nie tylko niekomfortowa ale nawet nieprzyjemna.

Kruszywa drogowe i budowlane na wszelkiego typu inwestycje, a także kruszywo hydrotechniczne dostarcza Rosiński Logistics.