Nielegalny hazard w Pabianicach pod okiem służb

Nielegalny hazard w Pabianicach pod okiem służb

Nie inaczej niż w innych częściach kraju także i w Pabianicach i całym regionie służby mają pełne ręce roboty walcząc z hazardowym podziemiem. Zobaczmy kilka ciekawszych akcji z ostatnich lat.

Wietnamczycy i nielegalny poker

W 2015 roku łódzcy policjanci wspólnie z CBŚ, Izbą Celną z Łodzi oraz Strażą Graniczną dokonali zatrzymania ośmiu Wietnamczyków prowadzących nielegalny hazard w rzgowskim centrum handlowym. Byli to mężczyźni w przedziale wielu od 30 do 50 lat, którzy parali się w tamtejszym centrum nielegalnym procederem. Prowadzili oni bez pozwolenia grę w amerykańskiego pokera na pieniądze. Dodatkowo przy zatrzymanych znaleziono broń gazową bez zezwolenia. Wszystkich obecnych w nielegalnym kasynie przewieziono na przesłuchanie do siedziby Izby Celnej. Usłyszeli zarzut uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej wynikający z artykułu 109 Kodeksu Karnego Skarbowego.

Zamknięty nielegalny salon gier z automatami w Pabianicach

Początkiem grudnia tego samego roku celnicy z łódzkiego Referatu Dozoru Urzędu Celnego I oraz funkcjonariusze powiatowej Komendy Policji w Pabianicach podczas przeszukania jednego z lokali w mieście odkryli w sumie 8 automatów bez licencji. W drugim z punktów kolejna kontrola także wykazała kolejne 8 nielicencjonowanych maszyn do gier hazardowych. Do pierwszego z lokali mundurowi wkroczyli posiadając wydany przez prokuratora nakaz przeszukania. W obu przypadkach prowadzący usłyszeli zarzuty karne z tytułu przestępstw skarbowych, ponadto jeden z właścicieli wywiesił nielegalny baner z reklamą hazardu za co postawiono mu dodatkowe zarzuty.

Kolejny nielegalny salon gier w Pabianicach

Początkiem roku 2017 w jednym z lokali w Pabianicach tamtejsi policjanci i celnicy z I Urzędu Celnego w Łodzi przejęli i zabezpieczyli 4 działające bez pozwolenia automaty „jednorękiego bandyty”. Za nielegalne posiadanie i prowadzenie komercyjnych gier hazardowych bez licencji właścicielom salonu grożą wysokie kary grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat włącznie. Aby upewnić się co do hazardowego charakteru maszyn i zainstalowanych na nich gier na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy. Następnie urządzenia trafiły do magazynu służby celnej, gdzie stały się dowodem w sprawie karno – skarbowej przeciwko organizatorom oraz właścicielom lokalu.

Kolejne 11 nielegalnych automatów przejęte w Pabianicach

Pod koniec 2020 roku Krajowa Administracja Skarbowa i łódzka Służba Celno – Skarbowa dokonała nalotu na dwa kolejne nielegalnie działające prowizoryczne salony gier z automatami w Pabianicach.

Pierwszy salonów zlikwidowany został 9 a drugi 17 listopada. W obu przypadkach właściciele nie posiadali ani koncesji na działalność hazardową ani posiadane przez nich maszyny nie posiadają wymaganej licencji.

Pierwszy z lokali mieścił się na parterze w wielorodzinnym budynku. W chwili interwencji i wejścia służb bo salonu wewnątrz niego przebywali tylko i wyłącznie członkowie obsługi. Na miejscy znaleziono i zabezpieczono 4 maszyny bez licencji.

Nieco ponad tydzień później 17 listopada podczas kontroli dobrze zabezpieczonego punktu z grami zabezpieczono aż 7 maszyn z bębnami. Tym razem lokal był dobrze ukryty i zabezpieczony kamerami. Dzięki temu do wnętrza mogły być wpuszczane tylko osoby sprawdzone i zaufane. Drzwi do salonu, po zweryfikowaniu za pomocą kamer, stojącej przed nimi osoby, otwierane były zdalnie. Zabezpieczenia sprawdzały się w przypadku chętnych do gry, jednak okazały się nieskuteczne w przypadku służb mundurowych dokonujących kontroli. Po skutecznym wejściu do środka funkcjonariusze napotkali tam jednego pracownika – kobietę obsługującą graczy, oraz dwoje grających na nielegalnych maszynach. Oprócz 7 nielicencjonowanych maszyn do gier hazardowych podczas kontroli zabezpieczono także wideorejestrator oraz telefon komórkowy i notatnik obsługi salonu z istotnymi zapiskami. W celu potwierdzenia hazardowej natury urządzeń i zainstalowanych gier na zatrzymanych automatach funkcjonariusze przeprowadzili w ramach eksperymentu procesowego stosowne gry kontrolne.

Zgodnie z przepisami ustawy zarówno właścicielom punktów oraz prowadzącym grę grozi kara więzienia do 3 lat oraz wysoka grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej nielegalnej maszyny. W pierwszym punktów kara więc wyniosła 400 a w drugim 700 tysięcy złotych za same automaty. Aby nie spotkała nas przykra niespodzianka, pamiętajmy o tym, aby grać tylko w legalnych punktach. Można je znaleźć na przykład tutaj: https://1.kasyno24.pl/legalne-kasyna-w-polsce/