Zakupy w niedzielę w Pabianicach. Kolejne sklepy się otwierają

Zakupy w niedzielę w Pabianicach. Kolejne sklepy się otwierają

Zakupy w niedzielę w Pabianicach. Nowe możliwości przed mieszkańcami

Zakupy w niedzielę od pewnego czasu są praktycznie niemożliwe. Czynne są jedynie małe sklepy, w tym popularne Żabki. Dla jednych jest to możliwość, aby w końcu mieć w niedziele wolne, dla innych jest to poważna niedogodność. To stosunkowo nowe prawo ma oczywiście kilka luk. Właściciele sklepów bardzo chętnie je wykorzystują i znajdują sposoby na prowadzenie handlu w ten dzień. Również w Pabianicach pojawia się coraz więcej otwartych sklepów.

Kaufland wychodzi przed szereg

Jednym ze sklepów, które od dzisiaj będą czynne w Pabianicach, jest Kaufland. Jego funkcjonowanie będzie się opierać na takich samych zasadach, jak to jest w przypadku Żabki. Oficjalnie sklep jest od teraz placówką pocztową, a takie mogą być otwarte przez cały tydzień.  Część marketów marki Kaufland w Polsce była czynna już w pierwszą niedzielę września. Pabianice musiały jednak trochę poczekać, ponieważ handel w niedziele w Kauflandzie jest możliwy dopiero od dzisiaj (26.09). Godziny otwarcia Kauflandu w niedziele to .9.00 – 20.00.

Nie tylko Kaufland. Gdzie jeszcze zrobimy zakupy?

Kaufland to nie jedyny supermarket, który się zbuntował. Zwróćmy uwagę na Lidla, znajdującego się przy ul. Łaskiej. Jeśli przyjdziemy tam w niedzielę, to zauważymy ruch i nie będzie to żadne złudzenie. Sklep ten jest czynny między godziną 9.00 a 19.00. Na tej samej ulicy znajduje się także Biedronka, na drzwiach której możemy przeczytać informację o usługach pocztowych. Pozostałe supermarkety w Pabianicach, w których zrobimy niedzielne zakupy to Intermarche i Bricomarche.

Kolejna zmiana w przepisach. Jak w przyszłości będą wyglądały zakupy w niedzielę?

Właściciele supermarketów jeszcze nie mają pełnego powodu do zadowolenia. Niedawno w Sejmie pojawiła się ustawa, której celem było zlikwidowanie luk, dotyczących handlu w niedzielę. Paragraf dotyczący usług pocztowych nadal się tam znajduje, ale pojawia się pewien wymóg. Otóż sklep musi uzyskiwać przynajmniej 50% swoich dochodów własnie z tych usług.