Dni Pabianic: znamy szczegóły

Dni Pabianic: znamy szczegóły

Dni Pabianic już wkrótce! Znamy najważniejsze szczegóły

Dni Pabianic, które odbywają się co roku, miały tamtego roku przerwę. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa. W tym roku jednak sytuacja jest inna będzie można wziąć w nich udział. Wiemy, że odbędą się już 4 września o godzinie piętnastej przy ul. Grota Roweckiego 8A na polu golfowym A&A Arkadia. Tam na głównej scenie wystąpią muzycy, którzy zadbają o świetną atmosferę.

Kto wystąpi na Dniach Pabianic?

Prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz w rozmowie z redakcja portalu epainfo.pl wyjaśnia, jaka idea kryje się za organizacją głównych koncertów.

– Skład wykonawców, którzy będą poprzedzali ten występ jest gotowy. Został sporządzony tak, aby i najmłodsi, i młodzież, i starsi znaleźli coś dla siebie i mogli się wspaniale bawić – mówi prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz

Wiemy też, że usłyszymy na scenie kilku raperów. Będzie to jednak niespodzienka, gdyż nie wiemy, kto dokładnie wystąpi. Tematem jednak rapowego występu będzie popularne niedawno #Hot16Challenge. Przypominamy, że akcja ta polegała na zarapowanie krótkiego utworu oraz wpłaceniu datku na pomoc służbie zdrowia.

– Już w tamtym roku zdecydowaliśmy z pabianickimi raperami, w szczególności z tymi, którzy są skupieni wokół Rap Lokal, że wybiorą pięć najlepszych wykonań z całego challenge’u i wspólnie, najczęściej z młodymi wykonawcami, wystąpią na scenie – wyjaśnia Mackiewicz.

Wydarzenia publiczne po pandemii

Aż się człowiek dziwi, że może brać udział w tego typu wydarzeniach. Cały rok pandemii przyzwyczaił nas do robienia wszystkiego online. Przez internet mogliśmy wysłuchiwać koncertów, oglądać sztuki teatralne czy uczestniczyć w mszach. Całkowicie odzwyczailiśmy się od normalnego wychodzenia z domu i spędzania czasu w większym gronie. Teraz jednak jest możliwe z powrotem. Możemy usiąść w ogródku piwnym, możemy wziąć udział w festiwalu czy nawet pójść do wesołego miasteczka. Miejmy więc na dzieje, że jest to już permanentny stan. Teraz, gdy czujemy wielką ulgę, bardzo trudno byłoby nam znów wrócić do lockdownu i tych wszystkich obostrzen.