Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie

Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie

Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie

Kobieta chciała popełnić samobójstwo w swoim samochodzie. Miało to miejsce 7 maja 2021 roku w piątek około godziny 21:00. Kobieta zatrzymały się na poboczu i tam targnęła się na swoje życie. W bagażniku swojego pojazdu przechowywała butle gazowe o masie 11 kilogramów. Samobójstwo planowała popełnić właśnie w bagażniku. Zatrzasnęła jego klapę a następnie odkręciła zawory, aby gaz propan-butan zaczął się ujawnić. Na szczęście służby ratunkowe już wcześniej wiedziały o jej planach i  udało się uratować kobietę na czas. Policjanci wybili szybę, a mieszkankę Łodzi ewakuowali. Zabezpieczono także wspomniane butle, czym zajęli się strażacy. Niedoszła samobójczyni otrzymała także odpowiednią opiekę medyczną i psychologiczną.

Dlaczego ludzie popełniają samobójstwa?

Dlaczego niektórzy ludzie decydują się odebrać sobie życie? Może być wiele różnych powodów. Najbardziej typowym jest po prostu nieradzenie sobie ze swoimi problemami życiowymi. Zwłaszcza gdy nasza trudna sytuacja życiowa wynika z błędów popełnionych w przeszłości (albo i zdarzeń losowych, na które nie mieliśmy wpływy). Czasem może zdarzyć się tak, że nasze życie obraca się o 180 stopni.

Niektóre wydarzenia w naszym życiu mogą sprawić, że musimy pożegnać się z całym naszym majątkiem. W innych sytuacjach tracimy bliskich a jeszcze w innych doświadczamy ciężkiej choroby lub niepełnosprawności. Wiadomo, że każdy przypadek jest indywidualny, ale takie sytuacje mogą bardzo skutecznie odebrać nam wolę życia. Wiąże się to nierzadko z ciężką depresją, przez którą w ogóle nie mamy siły na wykonywanie nawet najprostszych obowiązków. Często w filmach depresję symbolizuje się zarostem albo długą brodą. Taka postać filmowa, cierpiąca na depresję, nie ma siły ani chęci się golić. Może się to wydawać wyolbrzymione, ale to bardzo realistycznie pokazuje, czym jest depresja. Kiedy człowiek nie ma do niczego siły z powodu tej choroby, również tak prosta czynność jak ogolenie się może być problemem.

Jak zapobiec samobójstwu?

Nie powinniśmy lekceważyć myśli samobójczych. Jeśli z jakiegoś powodu myślimy o odebraniu sobie życia, ale jeszcze tego nie zaplanowaliśmy, powinien to być dla nas sygnał, że pora zwrócić się o pomoc. Wiele osób wychodzi z założenia, że ich stan jest beznadziejny i pomóc im się po prostu nie da. Jest to bardzo mylne wyobrażenie i często prowadzi do pogłębienia problemów. Prawda jest taka, że każdemu da się pomóc, ale czasami jest to bardzo trudne. Czym innym jest próba ratowania samego siebie.

Kiedy chcemy pomóc komuś z depresją, musimy być gotowi na to, że u osoby tej zadziałają pewne mechanizmy obronne. Naszą chęć pomocy może ona uznać za atak i skutecznie się przed tym bronić. Pamiętajmy, że nawet jeśli taka osoba działa agresywnie lub jest opryskliwa, to nie musi to być wynik jej złej woli. Najprawdopodobniej sama nie rozumie przyczyn swojego zachowania, gdyż zaprzeczenie jest jednym z częstych objawów każdej choroby psychicznej. A depresja do chorób psychicznych jak najbardziej się zalicza.

Wiele osób boi się skorzystać z pomocy psychiatry, żeby nie wyjść na „czubka”. Prawda jest taka, że nie ma nic złego w skorzystaniu z takiej pomocy. Kiedy boli nas ząb, idziemy do dentysty. Nie wstydzimy się tego, że nasz ząb wymaga leczenia. Z tego samego powodu nie powinniśmy się wstydzić, że nasza psychika wymaga leczenia. Konieczna może być też długotrwała terapia z psychologiem.

Jeden komentarz o “Kobieta chciała popełnić samobójstwo w samochodzie

  1. W tym kraju dużo nie trzeba żeby mieć myśli samobójcze…dobrze że jej się nie udało.

Comments are closed.