Pabianice promują ekologiczny tryb życia

Pabianice promują ekologiczny tryb życia

Pabianice promują ekologiczny styl życia

Ostatnio miała miejsce organizacja projektu o nazwie „Pabianice o wodę dbają bo środowisko kochają”. Projekt ten powstał, aby kształtować wśród mieszkańców postawy proekologiczne. Chodzi między innymi o edukację ekologiczną przedszkolaków ale też uczniów szkolnych. Z tego powodu udało się zorganizować kilka wydarzeń takich jak „Dzień Bez Samochodu” oraz „Święto Wody”. Dzieci mogły wziąć udział w rajdach rowerowych, ale ostatni niestety trzeba było przesunąć na wrzesień. Powodem były oczywiście kwestie sanitarne. Mimo to w tych rajdach, które się odbyło wzięło udział bardzo dużo osób. Można więc stwierdzić, że akcja zakończyła się prawdziwym sukcesem.

Przedszkolaki mogły wziąć udział w warsztatach o nazwie „Skąd się bierze woda w kranie”. Ze względu na warunki sanitarne, warsztaty odbyły się internetowe. Na pewno takie internetowe wydarzenia nie zastąpią prawdziwych spotkań twarzą w twarz, ale lepsze to niż nic. Dzieci z pewnością były zadowolone. Drugą serią warsztatów była „Niebieska planeta”. Te były przeznaczone dla nieco starszych uczniów, a konkretnie dla młodzieży ze szkół średnich. Odbyły się one aż 15 razy. Uczestniczyły w nich 30-osobowe grupy w Młodzieżowym Domu Kultury. Oczywiście zastosowano wszystkie wymogi sanitarne.

O ekologii na wesoło

Dzieci mogły także wziąć udział w małych konkursach z nagrodami. Mogły one wygrać między innymi ekologiczne karmniki dla ptaków. Karmniki te można były samodzielnie złożyć a potem zamontować na drzewie czy balkonie. Następnie odbyło się przedstawienie „Plum i Chlup ratują świat”. Wystawiono je aż 11 razy wciągu sześciu dni w Miejskim Ośrodku Kultury. Łącznie obejrzało je ok. 1000 dzieci chodzących do przedszkola i szkoły podstawowej.

– Przy realizacji projektu skorzystaliśmy z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Koszt projektu wyniósł 132.425 zł. Z WFOŚiGW otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 78.144 z – dowiadujemy się od Joanny Fuks z ZWIZK.

Jeden komentarz o “Pabianice promują ekologiczny tryb życia

Comments are closed.