Mieszkańcy Pabianic, przygotujcie się na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych!

Mieszkańcy Pabianic, przygotujcie się na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych!

Miejski Urząd w Pabianicach dzieli się informacją na temat zbliżającej się zbiórki odpadów o dużych gabarytach. Wszystko ma się rozpocząć 10 czerwca, więc czasu do przygotowania nie zostaje wiele.

To ważne, aby pamiętać, że proces zaczyna się o godzinie 6:00 rano. Jeżeli odpady nie zostaną odpowiednio przygotowane i wystawione przed posesją do tej godziny, a pojazd transportowy przejedzie daną ulicą zgodnie z ustalonym harmonogramem, niestety nie będzie innej okazji do ich odebrania.

Są pewne konkretne rodzaje odpadów, które mogą zostać wystawione. Należą do nich zużyty sprzęt AGD i RTV – takie jak telewizory, radia czy monitory, ale też pralki czy lodówki. Małe, już niepotrzebne opony (do rozmiaru 1250 mm x 400 mm) także są akceptowane. Ponadto mieszkańcy mogą pozbyć się metalowego złomu, niepotrzebnych już mebli i wyposażenia domowego – wersalek, kanap, foteli. Dywany, wykładziny oraz elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych również mogą zostać odebrane. Dopuszczalne jest również pozbycie się zużytych lamp i opraw oświetleniowych.

Niektóre rodzaje odpadów jednak nie będą odbierane w ramach tej akcji. Należą do nich gruz, kamienie, piasek i ziemia. Inne niedozwolone materiały to odpady budowlane, szkło, odzież, tekstylia oraz obuwie. Nie akceptowane są również tkaniny, kołdry, pierzyny i części samochodowe. Ponadto nie można wystawiać pudeł, kartonów i folii. Oleje, środki chemiczne i opakowania po farbach również są zabronione, podobnie jak zielone odpady i te zawierające azbest – na przykład eternit. Wszelkie inne niebezpieczne odpady również są wykluczone z tej zbiórki.