Europarlament: Koalicja Obywatelska zwycięża na szczeblu krajowym i lokalnym, Trzecia Droga traci poparcie

Europarlament: Koalicja Obywatelska zwycięża na szczeblu krajowym i lokalnym, Trzecia Droga traci poparcie

Podsumowano i ogłoszono rezultaty niedawnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Analiza wyników wskazuje na dominację Koalicji Obywatelskiej (KO) zarówno na arenie krajowej, jak i lokalnej, konkretnie w Pabianicach oraz powiecie pabianickim. Niemniej jednak, co zasługuje na uwagę, to zauważalny spadek poparcia dla partii Trzecia Droga.

Po raz pierwszy od dekady, KO (37,06%) triumfowała nad Prawem i Sprawiedliwością (PiS) (36,16 %) w skali całego kraju. Jest to wygrana bezprecedensowa dla partii, ale jednak cień kładzie na ten sukces niekorzystny wynik uzyskany przez Trzecią Drogę (6,91%), który miał wpływ na siłę koalicyjną.

Znaczne osłabienie poparcia dla formacji politycznej prowadzonej przez Szymona Hołownię można zaobserwować również na szczeblu powiatu pabianickiego. W październiku ubiegłego roku podczas wyborów do Sejmu RP partia Trzecia Droga otrzymała poparcie 8 951 wyborców (12,73%), a teraz ta liczba spadła do zaledwie 1 969 (4,68%).

Konfederacja, mimo niższej frekwencji wyborczej, utrzymała swoje poparcie i nawet odnotowała lepszy wynik procentowy. To pokazuje stabilność elektoratu tej partii.