Założenie Koła Gospodyń Miejskich w Pabianicach – inicjatywa dla aktywnych kobiet

Założenie Koła Gospodyń Miejskich w Pabianicach – inicjatywa dla aktywnych kobiet

W odległej o trzy miesiące przeszłości, na terenie Dobrzynki, powstało miejsce spotkań dla miejscowych pań – Koło Gospodyń Miejskich. W tej nowej społeczności kluczową rolę odgrywa Beata Kossakowska, pracująca jako pedagog przedszkolny w miejscowym Przedszkolu Miejskim numer 16. Tam zajmuje się opieką nad dziećmi z niepełnosprawnościami.

Beata, której to jest rodzinne miasto, spełniła swoją długo pielęgnowaną ambicję i założyła grupę. „Od dłuższego czasu rozważałam możliwość stworzenia takiej organizacji” – wyjaśnia. „Jestem świadoma, że w naszym kraju pojawia się coraz więcej podobnych inicjatyw zarówno na obszarach wiejskich jak i miejskich i rozwijają się one dynamicznie. Zastanawiałam się – dlaczego nie my? W Pabianicach jest wiele utalentowanych kobiet pełnych pomysłów, gotowych do podjęcia nowych wyzwań.”

Sama idea przekształcenia planów w działanie zrodziła się, kiedy Pani Beata postanowiła podzielić się swoim pomysłem na utworzenie Koła Gospodyń Miejskich na Facebooku, konkretnie na grupie „Mamy znad Dobrzynki”. Inicjatywa ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i wywołała lawinę pozytywnych komentarzy. Na inaugurującym spotkaniu zgromadziło się aż 20 kobiet.