Proces kwalifikacji i koszty związane z nabyciem mieszkania w nowo wybudowanych blokach na ulicy Zaradzyńskiej

Proces kwalifikacji i koszty związane z nabyciem mieszkania w nowo wybudowanych blokach na ulicy Zaradzyńskiej

Różne są drogi do wykonania najważniejszego marzenia wielu Polaków – posiadania swojego „M”. Czasem jednak, zamiast stać się pełnoprawnym właścicielem, musisz zadowolić się byciem najemcą. To sytuacja, w której możesz się znaleźć po ukończeniu procesu kwalifikacji wymaganego do uzyskania mieszkania w bloku. Nie jest to jednak koniec wyzwań. Musisz też dysponować wystarczającą ilością środków finansowych, aby pokryć nawet do 30% kosztów powiązanych z budową twojego przyszłego lokum.

Niedawno miasto poinformowało o możliwości składania aplikacji o podpisanie umowy najmu mieszkań znajdujących się w blokach mieszkalnych usytuowanych przy ulicy Zaradzyńskiej. Budynki te mają być realizacją projektu spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie, która odgrywa rolę głównego wykonawcy.

Dnia dzisiejszego (czwartek) w siedzibie ratusza odbyła się społeczna konferencja. Gośćmi specjalnymi byli: Grzegorz Dyl – prezes oraz Tomasz Idziak – prokurent spółki SIM Łódzkie. Obecni byli również Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek Wiceprezydent Pabianic oraz Anna Antonowicz, naczelniczka Wydziału Lokalowego w Urzędzie Miasta.

Podczas spotkania przedstawiciele SIM Łódzkie poinformowali, że na działce należącej do Skarbu Państwa przy ul. Zaradzyńskiej w Pabianicach powstaną dwa bloki mieszkalne. Każdy z budynków będzie posiadał dwie kondygnacje nadziemne oraz użytkowe poddasze. Mieszkania będą w pełni wyposażone i gotowe do przeprowadzki. W każdym z bloków znajdzie się 29 lokali (łącznie 58), o metrażu od 28 m kwadratowych do 72 m kwadratowych. Mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe, większość z balkonem i komórką lokatorską, dostosowane do potrzeb różnego rodzaju rodzin. Część z nich – dokładnie cztery lokale oraz miejsca parkingowe – zostaną przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Na terenie osiedla przewidziano także parking na 58 samochodów oraz miejsce do zabawy dla najmłodszych mieszkańców.