Wizualizacja planów na nową wielofunkcyjną pływalnię w mieście

Wizualizacja planów na nową wielofunkcyjną pływalnię w mieście

Pierwsze koncepcje na temat nadchodzącej inwestycji, jaką jest wielofunkcyjna pływalnia, zostały zaprezentowane. Projekt ten uwzględnia wyniki zebranych ankiet i propozycje, które mieszkańcy miasta przedstawili podczas publicznej debaty. Przewiduje się, że nowy obiekt basenowy znajdzie się pomiędzy istniejącą halą tenisową a obecnym basenem, który jest umiejscowiony przy ulicy Grota Roweckiego.

Nie planuje się niszczenia „starego” basenu podczas trwania prac budowlanych, dzięki czemu mieszkańcy Pabianic będą mogli korzystać z niego do czasu oddania nowego do użytku. Po jego wyburzeniu na tym miejscu ma powstać parking podziemny, a możliwe jest także stworzenie tam nowej hali sportowo-widowiskowej, która pomieści około 1500 osób.

Nowy obiekt basenowy ma być zbudowany na dwóch poziomach i będzie wyposażony w windę. Na parterze znajdować się będzie główna część z basenami, które będą mogły pomieścić jednocześnie nawet około 300 osób. Całkowita powierzchnia lustra wody wyniesie 830 metrów kwadratowych, nie licząc basenów jacuzzi, schładzających i solankowych.