Policjanci z Pabianic skutecznie gaszą pożar w bloku mieszkalnym

Policjanci z Pabianic skutecznie gaszą pożar w bloku mieszkalnym

W jednym z apartamentów w bloku mieszkalnym wybuchł pożar, który dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów z Komendy Pabianickiej, został skutecznie ugaszony. Kłęby dymu, które unosiły się w klatce schodowej, były pierwszym znakiem niebezpieczeństwa. Pożar strawił część mebli kuchennych, a sytuacja mogła przerodzić się w prawdziwą tragedię.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 23 stycznia. Pierwszymi, którzy dojechali na miejsce interweniowali, byli pabianiccy policjanci patrolujący okolice. Już na klatce schodowej zauważyli gęste zadymienie, co było oznaką poważnego zagrożenia. Po wejściu do mieszkania stwierdzili, że jest ono puste.

Szybka i decyzyjna reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na ugasić płomienie zanim dotarła straż pożarna. Okazało się, że podczas wybuchu pożaru, w mieszkaniu przebywały dwie nastolatki – dziewczynki w wieku 13 i 17 lat. W trakcie przygotowywania wieczornego posiłku postanowiły upiec frytki. Wstawiły olej na gaz i opuściły kuchnię. W ich nieobecności tłuszcz zaczął się palić. Gdy poczuły zapach dymu i dostrzegły płomienie, natychmiast opuściły mieszkanie.